menu
zavřít

VaK: padlo rozhodnutí Vrchního soudu

14. 12. 2016

Aktuality

0

Zlín – Město Zlín čeká na písemné odůvodnění nedávného rozsudku olomouckého Vrchního soudu, který se týká neplatnosti valné hromady společnosti Vodovody a kanalizace Zlín...

Radnice a náměstí Míru

Zlín – Město Zlín čeká na písemné odůvodnění nedávného rozsudku olomouckého Vrchního soudu, který se týká neplatnosti valné hromady společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (VaK) z roku 2004. Poté se jim bude z pozice největšího akcionáře této společnosti zabývat.

„V každém případě je dobře, že Vrchní soud rozhodl, situace kolem společnosti Vodovody a kanalizace je dlouhodobě značně nepřehledná. Nyní čekáme na písemné odůvodnění rozsudku,“ sdělil Oldřich Hlaváček z Odboru právního magistrátu. Dodal, že verdikt Vrchního soudu v Olomouci zatím ještě není pravomocný.

Zájmem města Zlína jako největšího akcionáře je zabránit dalšímu prudkému růstu cen vodného a stočného. To se v posledních letech daří. Ceny jsou takzvaně „zmrazené,“ tedy rostou pouze nepatrně o inflaci, kterou město Zlín nedokáže ovlivnit. V roce 2017 budou Zlíňané platit za kubík vody 86,71 Kč včetně DPH, tedy o 25 haléřů více než v letošním roce. Za svou denní spotřebu doby zaplatí cca 7 Kč. „V žebříčku měst v České republice podle cen vody Zlín klesl z druhého místa do třetí desítky a bude klesat i nadále,“ konstatoval Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínské radnice.

Daří se také navyšovat částky na obnovu vodárenské infrastruktury. Od roku 2009 společnost VaK Zlín vynaložila téměř 600 milionů korun a obnovila ji tak téměř z jedné čtvrtiny.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru