Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vánoční růže i letos pomůžou nemocným dětem. Město Zlín projekt opět podpoří

8. 11. 2018

Aktuality

59

Zlín – Už po jednadvacáté se uskuteční charitativní projekt Vánoční hvězda, jehož smyslem je získávat prodejem vánočních růží prostředky na léčbu onkologicky nemocných dětí.

Vánoční růže

Zlín – Už po jednadvacáté se uskuteční charitativní projekt Vánoční hvězda, jehož smyslem je získávat prodejem vánočních růží prostředky na léčbu onkologicky nemocných dětí. Ve Zlíně se uskuteční v neděli 2. a ve středu 5. prosince. Pořádajícímu Sdružení Šance opět pomůže s organizací radnice.

„Pro těžce nemocné děti se vánoční růže staly důležitým symbolem, protože jim pomáhají na jejich cestě za zdravím. Všem, kteří si charitativní květinu koupí, patří upřímné poděkování,“ vzkázala Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce.

Město Zlín podporuje projekt dlouhodobě a hned několika způsoby. Pomáhá s distribucí vánočních růží na prodejní místa, pro prodej uvolňuje místnost v prostorách radnice, nakupuje květiny a pomáhá s propagací celé akce. „Vážíme si toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Výtěžek pomáhá vracet dětem zdraví a usnadňuje jim i jejich rodinám návrat do běžného života. Velmi si také vážíme lidí, kteří za Vánoční hvězdou stojí. Za to, co dělají, jim patří naše úcta a velké díky,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Letos získané prostředky budou využity na další zušlechťování a modernizaci dětského onko-hematologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci a na financování rekondičních pobytů pro léčené pacienty. Celá akce je pod záštitou prof. MUDr. Vladimíra Mihála, CSc., uznávané kapacity v léčbě těchto typů onemocnění.

 

Vánoční hvězda – termíny a místa prodeje:

Neděle 2. prosince - dopoledne v kostelech na Jižních svazích, v Otrokovicích, v Malenovicích a v Želechovicích.

Středa 5. prosince – od 8:30 v místnosti 131 v přízemí zlínské radnice na náměstí Míru

-          od 8:30 v budově krajského úřadu ve Zlíně

-          v tento den bude probíhat rozvoz do zlínských škol, které o tuto akci projevily zájem

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru