Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vánoční růže. Jaký byl výtěžek?

27. 12. 2016

Aktuality

10

Zlín – Charitativní prodej Vánočních růží ve Zlíně letos vynesl částku 123 255 korun. Tyto peníze jsou určeny na rekondiční pobyty dětí, které prošly náročnou onkologickou léčbou...

vanocni-hvezda-3-.jpg

Zlín – Charitativní prodej Vánočních růží ve Zlíně letos vynesl částku 123 255 korun. Tyto peníze jsou určeny na rekondiční pobyty dětí, které prošly náročnou onkologickou léčbou.

Květiny se prodávaly už po devatenácté v rámci projektu Vánoční hvězda, který dlouhodobě podporuje i město Zlín. „Prodali jsme jich celkem 1 488, což je pěkný výsledek. Moc všem děkujeme: těm, co si růži koupili a podpořili dobrou věc, i těm, kteří nám s akcí zdarma, bez nároku na odměnu, pomáhali,“ sdělila za pořadatele Zdenka Wasserbauerová. „Moc nás těší, že prodej Vánočních růží i letos dobře dopadl. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu, který pomáhá nemocným dětem,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Vánoční růže se daly koupit počátkem prosince na několika místech, například na radnici na náměstí Míru, v kostele na Jižních Svazích, ve školách nebo na krajském úřadě.

V souvislosti s charitativním prodejem Vánočních růží vyzval Miroslav Adámek také k darování krve. „Kdo to udělá, je na sebe vždy hrdý. Krev pomáhá pacientům, kteří ji opravdu potřebují. Sám jsem u operačního sálu zažil mnohokrát situaci, kdy jsme čekali, zda nám vhodná krev přijde. Kdo daruje krev, pomáhá konkrétním pacientům,“ vzkázal lékař a primátor.

Během každého roku se město Zlín připojuje k celé řadě charitativních projektů. Podporuje je jak finančně, tak i třeba organizačně.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru