Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vánoční růže už zítra. Město opět pomůže

15. 11. 2017

Aktuality

10

Zlín – I v letošním roce pomůže město Zlín s prodejem vánočních růží v rámci charitativního projektu Sdružení Šance. Ke koupi budou tyto symboly vánoc na Mikuláše...

Vánoční růže pomáhají v léčbě dětí

Zlín – I v letošním roce pomůže město Zlín s prodejem vánočních růží v rámci charitativního projektu Sdružení Šance. Ke koupi budou tyto symboly vánoc na Mikuláše, tedy ve středu 6. prosince, v přízemí radnice na náměstí Míru, v místnosti č. 131. Prodej začne v 8:30.

Vánoční růže bude Šance prodávat už dvacátým rokem. „Výtěžek jako vždy pomůže dětem, které prošly náročnou léčbou. A také jejich rodinám,“ vzkázala Zdenka Wasserbauerová,hlavní organizátorka akce.

Město Zlín je součástí tohoto charitativního projektu už řadu let. Pomáhá nejen přímo s prodejem vánočních růží v prostorách radnice, ale i s jejich rozvozem a propagací projektu. „Jsme moc rádi, že můžeme takovou akci podporovat. Realizuje ji tým lidí, kteří chtějí opravdu pomáhat. A nemocné děti tuto pomoc potřebují,“ nepochybuje primátor a lékař Miroslav Adámek.

Výtěžek z letošního prodeje vánočních růží použije Sdružení Šance na tyto účely:

* zimní a letní rekondiční pobyty dětí

* rekonstrukce ambulance na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc

* zakoupení parní čističky pro účely desinfekce

* podpora zakoupení přístroje na výzkum rakoviny

* podpora rodin, které se v důsledku dlouhodobé nemoci dětí dostaly do sociálních problémů

* podpora rodin, jejichž dítě absolvovalo transplantaci

Finanční prostředky získané z této akce v loňském roce byly použity na rekondiční pobyty vyléčených dětí, na provoz dětské galerie, kde hospitalizované dětí tráví volný čas, na rekonstrukci dětské ambulance a rehabilitační místnosti a na zakoupení parní čističky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru