Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen

1. 12. 2019

Aktuality

40

Zlín - K začátku adventu patří ve Zlíně již neodmyslitelně slavnostní rozsvícení vánočního stromu. To letošní proběhlo netradičně z balkonu zlínské radnice.

Zlín - K začátku adventu patří ve Zlíně již neodmyslitelně slavnostní rozsvícení vánočního stromu. To letošní proběhlo netradičně z balkonu zlínské radnice.

Návštěvníci si užívali adventní trhy na náměstí Míru v průběhu celého odpoledne, kde probíhal od 15 hodin doprovodný program. S blížící se 18. hodinou se náměstí zaplnilo a všichni zúčastnění netrpělivě očekávali rozsvícení vánočního stromu.

V 17:45 hodin pronesl primátor města Jiří Korec proslov k občanům: „Velice mě těší, že i letos máme plné náměstí při rozsvícení našeho vánočního stromu, který je nás všech. Nezáleží na tom, kolik dárků pod vánočním stromečkem najdeme, to nejcennější je čas, který strávíte se svými blízkými. Přeji vám, abyste v období rozsvíceného vánočního stromečku měli co nejvíce chvil odpočinku, klidu a pohody s rodinou a se svými blízkými.“

Poté primátor přivítal na balkónu radnice zlínského anděla, který přinesl andělské světlo, jenž za několik chvil rozsvítilo zlínský vánoční strom. Letos jsou na výzdobu použity zlaté a fialové baňky a osvětluje jej 14 500 světelných bodů. Město Zlín se jako jedno z mála měst v zemi pyšní tím, že má živý vánoční strom, který byl na náměstí Míru zasazen před deseti lety.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru