Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vánoční stromky? Bude z nich kompost

7. 1. 2019

Aktuality

5

Zlín - Co s vánočním stromkem po svátcích? Ve Zlíně jej stačí odložit vedle kontejneru. O odvoz a likvidaci se postarají pracovníci Technických služeb Zlín.

Drcení vánočních stromků na kompost

Zlín - Co s vánočním stromkem po svátcích? Ve Zlíně jej stačí odložit vedle kontejneru. O odvoz a likvidaci se postarají pracovníci Technických služeb Zlín. Stromky budou drceny v areálu skládky Suchý důl a vzniklá dřevní hmota skončí v kompostu.

Každoroční sběr vánočních stromků bude zahájen první letošní pondělí, tedy 7. ledna. Následně bude sběr opakován každé pondělí, případně úterý, a to až do 4. února. Stromky je možné odložit vedle černé nádoby na směsný komunální odpad nebo vedle barevných nádob, určených pro sběr plastů, papíru a skla.

Vzhledem k tomu, že sběr bude proveden odděleně od svozu komunálního i tříděného odpadu, není nutné stromky lámat, řezat či svazovat. Zcela nepřípustná je pak snaha vkládat je do kontejneru. „Zároveň chceme obyvatele města požádat, aby stromky odkládali skutečně jen ke stanovištím kontejnerů a nenechávali je na ulici či veřejných prostranstvích,“ říká vedoucí provozu Technických služeb Zlín Jiří Balajka.

 

TZ TS Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru