Česky

Česky

English

menu
zavřít

VAROVÁNÍ! Pochybní prodejci se odvolávají na záštitu města

9. 11. 2017

Aktuality

14

Zlín - V posledních dnech se na pracovníky zlínského magistrátu obracejí lidé s dotazem, zda město Zlín skutečně organizuje aukci energií pro své občany...

domky.jpg

Zlín - V posledních dnech se na pracovníky zlínského magistrátu obracejí lidé s dotazem, zda město Zlín skutečně organizuje aukci energií pro své občany. Tito obchodníci volají lidem s tím, že byli vybráni městem a vydávají se za osoby, které jednají s vědomím a pověřením města Zlína. Není to pravda!

„Varujeme zejména seniory, aby si pečlivě rozvážili, s kým hovoří či koho si dokonce pustí domů. Město Zlín si nakupuje energie samo, nemá prostředníka a v současnosti rozhodně ani neorganizuje nákup energií pro občany v aukci. Ve městě je navíc vyhláškou zakázán podomní prodej zboží a služeb,“ vysvětlil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínského magistrátu.

Tito obchodníci však využívají kličky. Lidem nejprve zavolají, zvýší svou důvěryhodnost tím, že se odvolají na město Zlín a prakticky se nechají pozvat až do domu. Dle svědků jsou v případě odmítnutí i agresivní.

Pokud Vás tedy někdo navštíví. Vyžádejte si průkaz, vizitku, telefon. Sdělte obchodníkovi, že si jeho činnost ověříte telefonátem na městkou policii, PČR či magistrát. Bude-li se jednat o nepoctivce, záhy s Vámi pravděpodobně jednání ukončí. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru