Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve středu začíná divadelní festival Setkání Stretnutie, na Trojana a spol. je vyprodáno

22. 5. 2023

Aktuality

160

Zlín - Zlínský festival Setkání Stretnutie, pětidenní konfrontace soudobé české a slovenské divadelní scény, má úspěch ještě před svým středečním zahájením. O lístky je mimořádný zájem, prvním vyprodaným představením je hra Dejvického divadla Fifty s Ivanem Trojanem, Veronikou Khek Kubařovou a Václavem Neužilem v hlavních rolích. „Dejvické“ se na jevišti hlavní scény Městského divadla Zlín představí v sobotu 27. května. Diváci se navíc mohou setkat s pražskými herci také osobně v rámci besedy Mluvme spolu. Uskuteční se v sobotu v 16 hodin v Dílně.

„Vstupenky už nejsou ani na představení dalších dvou hvězd festivalu. Těmi jsou brněnské Divadlo Bolka Polívky a Slovenské národné divadlo z Bratislavy, které vystoupí ve středu 24. května s poetickou groteskou Pohřeb nebo svatba – co dřív? Víkendový program pak kromě představení Dejvického divadla okoření v neděli 28. května Divadlo Bolka Polívky. V hlavních rolích absurdní komedie Kdo sestřelil anděla se představí Bolek Polívka, Cyril Drozda a Eva Salzmannová,“ informovala mluvčí Městského divadla Zlín Hana Vondrášková.

Festivalový program bude nabitý jak v hlavním, tak doprovodném programu. Představí současnou inscenační tvorbu z obou sousedních zemí. Patronem letošního ročníku je Martin Huba, jenž se zlínskému publiku představí ve hře Slovenského národného divadla Pohřeb nebo svatba – co dřív?

Městské divadlo Zlín uvede v rámci festivalu dva tituly. V pátek 26. května to bude ve Velkém sále inscenace Koně se také střílejí v režii Jakuba Nvoty. V sobotu 27. května pak ve Studiu Z titul Extrabuřt v režii Petra Štindla.

Známé zlínské herecké tváře uvidí diváci také v představeních jiných divadelních souborů. Zdeněk Lambor bude k vidění ve Zkáze totálního myšlení v podání Divadla na cucky z Olomouce, někdejší členka zlínského angažmá Hana Tomáš Briešťanská pak v Máji Divadla Ludus z Bratislavy či v titulu Ještě není tma, ale stmívá se v podání Divadla Feste.

Kompletní program naleznete na www.divadlozlin.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru