Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve vedrech pomáhá vodní mlha

27. 6. 2019

Aktuality

15

Zlín - Úmorná vedra a jen slabý vítr – čas, kdy ve městech dochází k nepříjemnému přehřívání asfaltu i dlažby, navíc se tvoří přízemní ozon. Bojovat s těmito následky alespoň...

img-20180601-121324.jpg

Zlín - Úmorná vedra a jen slabý vítr – čas, kdy ve městech dochází k nepříjemnému přehřívání asfaltu i dlažby, navíc se tvoří přízemní ozon. Bojovat s těmito následky alespoň částečně pomáhá kropení ulic zabezpečované Technickými službami Zlín. Kropicí vůz vyráží zpravidla tehdy, pokud průměr teplot při měření dopoledne a v brzkém odpoledni atakuje hranici 30 stupňů. „V těch největších parnech padne na kropení klidně až16 000 litrůvody,“ říká ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch.

Použitá voda musí být kvalitní – kontaktem s rozpáleným podkladem totiž vzniká aerosol, který je pak v ovzduší. „K tomuto účelu používáme vodu z vlastního vrtu,“ dodává Jakub Černoch. Kropicí vozy technických služeb vytváří při kropení vodní mlhu, která je pro ochlazení prostoru i kolemjdoucích nejúčinnější. Při kropení dochází nejen k ochlazení asfaltových ploch. Je odstraněn i prach, který často obsahuje alergenní látky, jde navíc o účinnou prevenci proti tvorbě přízemního ozonu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru