menu
zavřít

Ve Zlíně bude probíhat nábor do registru kostní dřeně

24. 6. 2022

Aktuality

11

Zlín – Od 24.6. do 26.6.2022 se konají oslavy 700. výročí města Zlína - Zlín žije. V průběhu těchto dnů se mohou lidé dobře bavit, ale třeba i zachránit lidský život.

Díky Odboru sociálních věcí zlínského magistrátu se bude v rámci třídenní akce konat nábor do Českého národního registru dárců dřeně. Sociální pracovníci tak chtějí zvýšit šanci na záchranu pětiletého Šimona z Babic u Uherského Hradiště, který trpí život ohrožující aplastickou anémií. Momentálně pro  něj není vhodný dárce kostní dřeně, a to ani v České republice, ani v zahraničí.

Organizátoři registrační akce prosí všechny, ve věku 18 až 35 let, aby zvážili možnost se zaregistrovat: „Můžete tak pomoci  zachránit život nejen Šimonkovi, ale dalším dětem i dospělým, kteří na svého dárce čekají. Šiřte prosím tuto informaci mezi své zletilé děti, rodinné příslušníky a přátele,“ vzkázali.

Na zájemce, kteří by se chtěli zaregistrovat, budou čekat pracovníci sociálního odboru v parku Komenského. Přítomna bude i paní Zdeňka Wasserbauerová, která se náborům do registru věnuje již 25 let.

Zápis do registru proběhne:

v pátek 24.6.2022 od 15 do 18 h,

v sobotu 25.6.2022 od 13 do 18 h,

v neděli 26.6.2022 od 13 do 18 h.

Dárcovství kostní dřeně provází spousty mýtů, proto přikládáme nejdůležitější fakta:

Aktuálně je v ČNRDD  zaregistrováno pouze 100 375 dárců a bylo provedeno 875 odběrů dárců.

Více na: https://registr.kostnidren.cz/

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru