Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně bude zřízeno nové odběrové místo na testování Covid-19

23. 10. 2020

Aktuality

25

Zlín – Statutární město Zlín využilo nabídku společnosti Vaše laboratoře s.r.o. a společně zřizují nové odběrové místo na testování Covid-19, které vznikne v centru města.

Odběrová buňka na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati

Zlín – Statutární město Zlín využilo nabídku společnosti Vaše laboratoře s.r.o. a společně zřizují nové odběrové místo na testování Covid-19, které vznikne v centru města.

Nové odběrové místo vznikne na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati u bývalé budovy ČSAD, kde bude na levém dolním rohu budovy umístěna odběrová buňka. Parkování bude zajištěno ve vymezeném prostoru parkoviště na ul. Březnická, které poskytlo město Zlín k bezplatnému využití. Návštěvníci odběrového místa tak budou mít po dobu odběru parkování zdarma. Začátek provozu je plánován na pondělí 26. 10. 2020, provozní doba bude ve dnech pondělí až pátek v čase 7:30 – 10:00 hodin. Odběrové místo je určeno pouze pro indikované pacienty, kteří jsou zasláni na testy lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí, vyšetření je tak hrazeno pojišťovnou. K zajištění odběru a testování je nutná předchozí telefonická rezervace, tu je možné uskutečnit na tel. čísle 739 408 931 v pracovní dny v časech 8:00 - 14:00 hodin.

„Oslovil nás pan doktor Loucký, majitel společnosti Vaše laboratoře, se záměrem zřízení nového odběrového místa na testování Covid-19. Z pozice města jsme tuto aktivitu uvítali, proto jsme maximálně nápomocni v realizaci. Aktuální exponovaný stav odběrového místa v Krajské nemocnici Tomáše Bati je pro občany města i personál nemocnice neúnosný. Naším cílem je eliminovat dlouhé fronty a dobu čekání na testování. Tím, že bude nutné si předem rezervovat čas testování, odpadne dlouhé čekání a zlepší se organizace odběrů,“ sdělil primátor Jiří Korec.

„Neutěšený stav související s nástupem druhé vlny koronavirové pandemie a bohužel velké množství indikovaných pacientů nás přimělo, abychom otevřeli druhou odběrovou místnost přímo v centru Zlína, v bezprostřední blízkosti naší centrální laboratoře. Odběrová buňka je pro pacienty přístupná z ulice Čiperova,“ doplnil Jaroslav Loucký, jednatel společnosti Vaše laboratoře s.r.o.

V plánu je rozšíření časů určených pro odběry. Startovací krátká provozní doba odběrového místa je způsobena nedostatkem zdravotnického personálu. Společnost Vaše laboratoře s. r. o. nyní intenzivně hledá dobrovolníky se zdravotnickým vzděláním na placenou výpomoc, kteří vytvoří druhý odběrový tým. V případě vašeho zájmu kontaktujte paní Vandu Stloukalovou prostřednictvím telefonního kontaktu 736 503 353 nebo e-mailu: stloukalova@vaselaboratore.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru