Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně mají vzniknout singletraily, pumptrack a velká mapa stezek pro terénní cyklistiku

1. 10. 2019

Aktuality

404

Zlín - Milovníky terénní cyklistiky mohou těšit novinky, které se pro ně ve Zlíně připravují. Nyní se intenzivně pracuje na jednotlivých fázích projektu...

bikearenavsetin.jpg

Zlín - Milovníky terénní cyklistiky mohou těšit na novinky, které se pro ně nyní ve Zlíně připravují.  „Terénní cyklistika je velmi populární a dostupný sport, chceme podpořit děti, mládež i dospělé ve sportování v přírodě, a také rozšířit možnost aktivního trávení volného času v blízkosti města, “ zdůvodňuje zlínská zastupitelka Zuzana Fišerová, která je hlavním hybatelem myšlenky. Nyní se intenzivně pracuje na jednotlivých fázích projektu. „V první fázi, která by měla být hotová již příští rok, by mělo dojít k proznačení mnoha kilometrů stávajících cest a lesních pěšin již využívaných cyklisty v okolí Zlína,“ uvádí radní Jiří Jaroš, který je členem pracovní skupiny, věnující se tomuto projektu.

„Druhou fází, která se souběžně připravuje, je vybudování sportoviště pro terénní cyklistiku, zejména se jedná o stezky určené pro horské kolo, tzv. singletraily. Dále by součástí tohoto sportoviště mohl být pumptrack spolu se skillcentrem pro trénování jízdních dovedností,“ doplnil Jaroš. Pumptrack je unikátní dráha pro děti i dospělé, kde se udržuje rychlost jen „pumpováním“ mezi klopenými zatáčkami. Singletraily jsou úzké jednosměrné přírodní stezky budované speciálně pro horská kola. Biker nejdříve vystoupá na začátek trailu a pak ho trail vede zvlněným terénem různé obtížnosti. Zmapování vhodných lokalit pro traily provedla pro zlínský magistrát Česká mountainbiková asociace, podle níž je nejvhodnější lokalitou pro pumptrack umístění u sportovního areálu Vršava, pro traily pak oblast nad Vršavou směrem na Štípu a Hvozdnou.

„Byli bychom rádi, kdyby se do tvorby mapy cest vhodných k terénní cyklistice, zapojila i zlínská bikerská komunita. Chtěli bychom vytvořit kvalitní síť cest,  kdy si biker bude moci zvolit trasu, bude vědět, odkud a kam po ní dojede, také s jakým převýšením, a vše bude mít propojeno s webovou aplikací. Bikeři se mohou ozvat na mail jiri.jaros@pirati.cz pro bližší informace o mapování,“ uvedla Fišerová.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru