Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně máme další nové ulice

10. 12. 2021

Aktuality

50

Zlín – Ohradní, Na Vrcholku, Jarní, Letní, Podzimní, Zimní.

Zlín má šest nových ulic

Zlín – Ohradní, Na Vrcholku, Jarní, Letní, Podzimní, Zimní. O takové ulice se rozšířilo naše město. Návrhy názvů ulic a veřejných prostranství projednala Komise pro názvosloví a místní orientaci Magistrátu města Zlína a předala k odsouhlasení Radě města Zlína. Šest ulic, které se nachází v místních částech Příluky a Štípa, následně schválili zlínští zastupitelé na svém jednání 9. prosince 2021.

Ulice Ohradní a Na Vrcholku

Území se dvěma novými ulicemi se nachází ve zlínské části Příluky. Výstavbou několika rodinných domů tady vznikly nové komunikace, na které se vjíždí z ulice Horní Dědina. V jednom případě komise zohlednila tradici daného místa, ve kterém se v okolí nachází koňský statek, a navrhla pojmenování ulice jako Ohradní.

Druhá ulice dostala název Na Vrcholku, na základě návrhu stavebníků.

Jarní, Letní, Podzimní, Zimní

Výstavbou několika rodinných domů ve Štípě vzniká I. etapa nové lokality. Stavebník navrhl pojmenovat komunikace v této lokalitě na Jarní, Letní, Podzimní a Zimní. Tento návrh město podpořilo.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru