Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně máme Přívětivý úřad

1. 12. 2021

Aktuality

10

Zlín – Magistrát města Zlína bodoval v šestém ročníku soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností.

Zlínský magistrát je přívětivý

Zlín – Magistrát města Zlína bodoval v šestém ročníku soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. V rámci Zlínského kraje získal 1. příčku a stal se tak nejpřívětivějším úřadem v kraji. Následoval jej úřad města Otrokovice a Valašské Klobouky. Vítězné úřady jsou, na základě hodnotících kritérií soutěže, považovány za nejpřívětivější pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb.

Motivační soutěž Přívětivý úřad je postavena na komplexním přístupu úřadů v oblasti kvality při poskytování služeb občanům. Úřady jsou hodnoceny podle více než sedmdesáti kritérií. V šestém ročníku soutěže Přívětivý úřad se hodnotila například přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s klienty, digitalizaci služeb, zapojování veřejnosti do věcí veřejných, kroky ke zvýšení udržitelnosti a v neposlední řadě také opatření přijatá během pandemie covidu-19. Cílem soutěže je ocenit zejména snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu ke svým klientům.

Hodnotí se zejména poskytování nadstandardních služeb nad rámec běžných služeb nebo služeb realizovaných v nadstandardní kvalitě. O tyto cíle Magistrát města Zlína usiluje dlouhodobě, proto nás ocenění naší snahy velmi potěšilo. Stojí za ním práce mnoha kolegů, kteří se na zavádění inovací podílejí. Velmi jim děkuji a věřím, že ve své práci, která je mnohdy nad rámec stanovených postupů, budou i nadále pokračovat a ocení je nejen organizátor soutěže, ale především občané města Zlína.“ uvedl tajemník Magistrátu města Zlína Tomáš Lang.

K soutěži vyšla i tradiční sbírka příkladů dobré praxe, která má sloužit dalším městům jako inspirace.

Podrobnosti o soutěži Přívětivý úřad jsou k dispozici na webu organizátora soutěže Ministerstva vnitra České republiky:  www.mvcr.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru