menu
zavřít

Ve Zlíně otevře letní herna ČESKÁ HRAČKA. Připomene legendární hračky ze 70. a 80 let minulého století

1. 7. 2022

Aktuality

293

Zlín – Po celé letní prázdniny si malí i velcí návštěvníci 14|15 Baťova Institutu mohou hrát s legendárními hračkami, které se vyráběly v tehdejším Československu. Letní herna ČESKÁ HRAČKA představí rodinám s dětmi designové hračky ze 70. a 80. let minulého století, které se díky nadčasovému designu vyrábí dodnes. 

Návštěvníci si pohrají se stavebnicemi Merkur, Seva, Igráček, deskovými hrami v retro designu, oranžovými Tatrovkami, stavebnicí Walachia, dřevěnými hračkami Detoa, plechovými hračkami Kovap, houpacím kohoutem a mnoha dalšími hračkami včetně legendárních céček. Retro koutky vzniknou v sálech 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně a otevřeno bude denně od 4. července do 31. srpna.

I letos jsme na léto v Inspiraci Zlín vymysleli zábavu pro malé i velké návštěvníky. V prostorách sálu 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně vznikne letní herna ČESKÁ HRAČKA.  Dnešní rodiče mohou ukázat dětem hračky, se kterými si hráli jako malí.  Protože se tyto hračky ze 70. a 80. let vyrábí dodnes, mohla tak vzniknout unikátní retro herna. Tentokrát si návštěvníci nebudou hračky jen prohlížet, jak je tomu u retro výstav zvykem, ale budou si s hračkami přímo hrát“, sdělila Věra Stojarová, organizátorka akce.

Zajímavostí budou například legendární plastové hračky z dílny Směr Praha. Každý si jistě pamatuje Kloboučku Hop, bludiště, logickou hru patnáctku a samozřejmě kachničku nebo zaoceánský parník designéra Viktora Fixla. Nebude chybět ani oranžová Tatrovka, se kterou si na pískovišti hrály téměř všechny děti. Předlohou byla tehdejší Tatra 148, která se vyráběla v 70. letech v Kopřivnici. Tatrovka se vyrábí dodnes a dokonce v mnoha dalších barevných a tvarových provedeních.

Doprovodné programy budou probíhat v kavárně 15. budovy v čase od 15 do 18 hodin ve dnech:

  1. 7. Igráčkova dílnička
  2. 7. Stavíme s Walachií
  3. 8. Korálkování s Detoa
  4. 8. Igráčkova dílnička

Letní herna ČESKÁ HRAČKA je podpořena Kulturním fondem Zlínského kraje a Statutárním městem Zlín.

Vstupné: 70 Kč, rodinné 250 Kč, ZTP, ZTP/P zdarma

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru