Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně přibyly nové cykloboxy

23. 4. 2020

Aktuality

150

Zlín - Zlínská radnice uvedla do zkušebního provozu cykloboxy, které mají sloužit cyklistům k bezpečnému uschování kol. Prozatím město zkouší dvě sady těchto boxů, které jsou instalovány na dvou místech.

img-20200421-102922.jpg

Zlín - Zlínská radnice uvedla do zkušebního provozu cykloboxy, které mají sloužit cyklistům k bezpečnému uschování kol. Prozatím město zkouší dvě sady těchto boxů, které jsou instalovány na dvou místech.

„V souvislosti s budováním cyklostezek zkoušíme koncept tzv. cykloboxů na kola. Tyto boxy byly umístěny ve vytipovaných lokalitách. Konkrétně se jedná o umístění u vlakového nádraží u výpravní budovy a u ZOO Zlín,“ sdělil Michal Čížek.

U zlínské zoo má cyklobox pět uzamykatelných kabin, u vlakového nádraží jsou uzamykatelné kabiny čtyři. Každá z nich pojme dvě kola, současně je cyklobox vybaven háčky na zavěšení cyklistické přilby a zavazadel. Uzamykání boxů funguje v rámci bezobslužného systému, tedy uzavírání kabin je řešeno zálohově, 10 korunovými mincemi. 

„Prosazení dalších míst se nám zatím nepovedlo povolit, ať už z důvodu vyjádření památkářů nebo architektů. V případě, že se však nové cykloboxy u veřejnosti osvědčí a budou mít u uživatelů ohlas, budeme v rozvíjení tohoto konceptu rádi pokračovat, uvádí radní Čížek.

Pořizovací cena dvou cykloboxů včetně montáže vyšla na necelých 300 tisíc korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru