Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně se konají Svatomartinské hody

12. 11. 2019

Aktuality

28

Zlín – Degustace a prodej svatomartinských vín od významných moravských vinařů, kuchařská show s husí pečínkou a k tomu cimbálová muzika.

Svatomartinské hody se konají v sobotu 16.11.

Zlín – Degustace a prodej svatomartinských vín od významných moravských vinařů, kuchařská show s husí pečínkou a k tomu cimbálová muzika. To jsou základní lákadla 3. ročníku Svatomartinských hodů ve Zlíně. Uskuteční se na náměstí Míru v sobotu 16. listopadu, tedy v termínu, který si odhlasovali sami obyvatelé města Zlína.

Vzhledem k tomu, že letos poprvé vyšel svátek svatého Martina na pracovní den, oslovili jsme občany, aby o termínu oslav rozhodli svým hlasem. Vybrali si následující sobotu po svátku,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

Svatomartinské hody nebudou jen o dobrém mladém víně a husích specialitách. Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavý doprovodný program. Kromě vystoupení zmíněné cimbálové muziky HellBand si kapela Sunday Session chystá večerní koncert a své umění předvede i taneční orchestr Brazil složený z žáků ZUŠ Morava. Malé návštěvníky čekají atrakce, soutěže a zábavný program Veselé hrátky z pohádky do pohádky. Nabídku vína a kulinářských specialit na Svatomartinských hodech doplní stánky s regionálními výrobky a dobrotami.

Očekávanou novinkou letošního ročníku je zavedení bezkontaktního čipového systému, který zajistí jednoduché, rychlé a pohodlné placení.

„Na pokladně si návštěvníci nabijí jakoukoliv částku a postupně si pak mohou dobíjet na dalších místech v areálu k tomu určených a na pokladnách. Zůstatek na čipu jim bude při odchodu vrácen. Na místě je možná i platba v hotovosti a kartou,“ sdělila vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací Eva Manišová.

Svatomartinské hody začínají v 10 hodin prodejem skleniček, a o hodinu později pak oficiálním společným přípitkem Svatomartinským vínem.

Více o akci na www.svatomartinskehody.cz

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru