Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně se rozsvítí 13 vánočních stromů

28. 11. 2017

Aktuality

64

Zlín – Kromě rostoucí jedle, která se znovu rozzáří na náměstí Míru v neděli 3. prosince v 18 hodin, ozdobí osvětlené stromy dalších dvanáct míst ve městě.

K tradici na Klečůvce patří štědrovečerní zdobení stromu na hřišti

Zlín – Kromě rostoucí jedle, která se znovu rozzáří na náměstí Míru v neděli 3. prosince v 18 hodin, ozdobí osvětlené stromy dalších dvanáct míst ve městě. První dva se rozsvítí již v pátek 1. prosince – v 16 hodin v Jaroslavicích a o čtvrt hodiny později na Mariánském náměstí ve Štípě.

V sobotu 2. prosince budou další stromy rozsvěcovat v 16 hodin na návsi na Salaši, v 16:30 hodin na Kudlově a o půl hodiny později, tedy ve 17 hodin, ve Lhotce-Chlumu, Loukách, Lužkovicích a v Příluku naproti restaurace Maja.

Na předvánoční setkání s vystoupením dětí z umělecké školy se mohou těšit i obyvatelé Malenovic. O první adventní neděli, která připadne na 3. prosince, jsou zváni na náměstí před poštu, kde v 16 hodin odstartuje společné rozsvícení vánočního stromu. Ve stejný čas zazáří i druhý malenovický jehličnan rostoucí před Belvederem na sídlišti,  a v 17 hodin pak svůj strom rozsvítí i prštenští.

Klečůvka na 2. prosince připravila Mikulášskou dílnu s výstavou betlémů. Začíná ve 14 hodin. Strom na fotbalovém hřišti osvětlený nebude, ale do jeho zdobení tradičními ozdobami se mohou zapojit všichni přímo o Štědrém dnu. Místní mají v plánu i štěpánský a silvestrovský fotbálek a 29. prosince vyjížďku na bruslení do Uherského Brodu. Místní část Kostelec pořádá 3. prosince ve 14:30 hodin Mikulášskou besídku, která se koná ve štípské sokolovně. Rozsvícení stromu tady proběhne neoficiálně v nedělní podvečer, zároveň s veřejným osvětlením. Místní část Louky zve rodiče s dětmi na Mikulášskou nadílku, která se koná 5. prosince v 17 hodin v budově SDH Louky. Mikulášskou besídku plánuje na 9. prosince od 16 hodin i Velíková.

Ve spolupráci s obyvateli daných lokalit se o předvánoční setkání, slavnostní akt rozsvícení i další akce postarali pracovníci komisí a kanceláří místních částí. V případě části Prštné se organizace ujali dobrovolní hasiči.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru