Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně se uskuteční mobilní testování na HIV

20. 4. 2021

Aktuality

259

Zlín – Na bezplatné a anonymní testování na HIV zve Česká společnost AIDS pomoc.

Ve Zlíně se bude testovat na HIV

Zlín – Na bezplatné a anonymní testování na HIV zve Česká společnost AIDS pomoc. Sanitka, ve které samotné testování probíhá, přijede do Zlína na náměstí Míru v úterý 27. dubna 2021. Zájemci o provedení testu se mohou dostavit v čase od 14:30 do 17:30 hodin.

„V sanitce budou připraveni zdravotníci, kteří lidem poradí a otestují. Výsledky rychlotestů se dozví přímo na místě během několika minut. Souběžně lze otestovat i na nemoc syfilis,“ uvedla za Českou společnost AIDS pomoc Markéta Kuklová.

Ještě před samotným testováním mohou zájemci z domu vyplnit on-line „předtestový“ dotazník a to na adrese: https://www.hiv-pomoc.cz/dotaznik. „Důležité je však zapsat si kód a zvolený PIN,“ upozorňují organizátoři. Vyplnění dotazníku lze ponechat i na čas testování, kdy budou nápomocni zdravotníci.

Česká společnost AIDS pomoc je nezisková organizace, která se stará o HIV+ lidi, jejich rodiny a přátele v České republice a na Slovensku. Jednou z našich aktivit je také testování na HIV, syfilis, žloutenku typu B a C. Toto testování probíhá zdarma a anonymně. Společnost testování provádí v pevných testovacích centrech, která jsou v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Ostravě, Ústí nad Labem, Teplicích, Českých Budějovicích, Ústí nad Orlicí a v Bratislavě. Kromě těchto pevných testovacích checkpointů vyjíždí sanitky testovat po celé České republice.

Více na https://www.aids-pomoc.cz/.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru