Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně se uskuteční Svatomartinské hody

10. 11. 2022

Aktuality

378

Zlín – Mladé víno, dobré jídlo i bohatý doprovodný program. To slibují zlínské Svatomartinské hody, které vypuknou ve Zlíně na náměstí Míru v sobotu 12. listopadu 2022 v 10 hodin. 

Po páté se zaplní náměstí Míru stánky s nabídkou tradičních husích pokrmů a dalších gastronomických lahůdek, které doplní výběr svatomartinských vín a sladkostí. Připraven je i doprovodný program s kuchařskou show Romana Staši, hudbou i zábavou pro děti. Vstupné je zdarma.

Svatomartinské hody budou jednou z prvních příležitostí k ochutnání letošního mladého vína. První láhev bude symbolicky otevřena v 11 hodin, poté bude zahájena degustace pestré škály mnoha desítek vzorků bílých, červených i růžových vín z 11 vyhlášených vinařství. Kromě mladého vína přivezou vinaři i další, přívlastková vína. Neméně lákavá bude i nabídka kulinářských specialit.

V nabídce pokrmů bude samozřejmě hrát prim svatomartinské menu s nejrůznějšími variacemi husího masa. Návštěvníci ale mohou vyzkoušet také pštrosí maso na grilu, kachní speciality, dýňovou polévku, hamburgery nebo pinsu,“ přiblížila Michaela Oslizloková z agentury Locomotion, která hody organizuje. Sladkou tečku obstará nabídka domácích donutů, frgálů či palačinek. Zakoupit bude možné i výběrovou kávu, speciální svatomartinské pivo, svařák a další nápoje.

Oslavu svátku svatého Martina zpříjemní i bohatý kulturní program. Hudební vystoupení obstarají rocková kapela ZUŠ Morava Štípská smršť, moderní cimbálovka Cimball Hell Band a kapela Křídla. Děti se mohou těšit na představení klauna Brdíka a na další atrakce, jako jsou skákací hrady, malování na obličej, tetovačky, nafukovací balonky nebo workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi. Navíc své kuchařské umění představí Roman Staša, vítěz soutěže MasterChef. Jeho svatomartinské menu bude možné i ochutnat.

Vstup na akci je zdarma, pouze k degustaci vína je potřeba zakoupit u vinařů speciální degustační sklenici za 50 Kč.

Sklenice jsou letos ve dvou druzích. První je limitovaná edice ke speciálnímu výročí 700 let města Zlína, druhé pak Svatomartinské sklenice,“ doplnila Michaela Oslizloková.

Více informací na: www.svatomartinskehody.cz

https://www.facebook.com/SvatomartinskehodyZlin

 

FOTO: JSFABB

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru