Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně se uskutečnil zápis do mateřských škol

14. 6. 2021

Aktuality

13

Zlín – Ve Zlíně se uskutečnil fyzický zápis k předškolnímu vzdělávání do mateřských škol, které jsou zřizovány statutárním městem Zlínem a také do Církevní základní a mateřské školy.

Proběhl zápis do mateřských škol

Zlín – Ve Zlíně se uskutečnil fyzický zápis k předškolnímu vzdělávání do mateřských škol, které jsou zřizovány statutárním městem Zlínem a také do Církevní základní a mateřské školy. Celkem bylo podáno 1 841 žádostí o přijetí, které podali rodiče 883 dětí. Pouze 424 rodičů podalo 1 přihlášku, 459 jich podalo 2 a více žádostí. Rekord vytvořil zákonný zástupce, který podal 25 přihlášek. Z 883 dětí je však 272 dvouletých, které na přijetí nemají zákonný nárok. Prozatím je přijato podle věku dovršenému k 31.8.2021 565 dětí z 611 dětí ve věku 3–6 let. Ne všechny děti, jejichž zákonní zástupci podali přihlášky k předškolnímu vzdělávání, mají trvalé bydliště ve Zlíně.

„V současné době není ještě přijímací řízení ukončeno, dle správního řádu musí být rozhodnuto do 30 dnů, pak může být rozhodováno ještě o případných odvoláních. Odvolání proti nepřijetí řeší krajský úřad“, sdělila Kateřina Francová, náměstkyně primátora města Zlína pro oblast školství.

Mateřské školy, které město zřizuje, mají dle školského rejstříku kapacitu 2 430 dětí. V současné době, pokud je v MŠ volné místo, jsou přijímány i děti, které ještě nedosáhly věku 3 let. Kapacitu ještě rozšiřují mateřské školy a dětské skupiny jiných zřizovatelů, jejichž existenci na území města vedení města podporuje a v případě potřeby s jejich působením vyslovuje Rada města Zlína souhlas. Pro děti ve věku 1–3 let zřizuje statutární město Zlín troje jesle.

Ve městě žije 2 284 dětí ve věku 3–5 let. Děti šestileté již MŠ navštěvují, letos bylo podáno pouze 9 přihlášek této věkové kategorie. Obvykle se jedná o děti z rodin, které se v průběhu roku přistěhovaly a nenastupují ještě k základnímu vzdělávání.

„Demografický vývoj je pečlivě sledován, zpracovaná demografická prognóza udává do budoucích let, bohužel, snižující se počet obyvatel věkové kategorie do 6 let na území města Zlína. V roce 2020 se narodilo o 212 dětí s bydlištěm ve Zlíně méně, než v roce největšího babyboomu, tedy v roce 2008“, uvedla Kateřina Francová.

V následujících měsících dochází vlivem migrace obyvatel a změny rozhodnutí ze strany zákonných zástupců, obvykle k tvorbě volných míst v námi zřizovaných MŠ. V září bývá přijímáno k předškolnímu vzdělávání dalších 20–30 dětí.

 

Zdroj: OŠ MMZ, Milan Smola

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru