Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně si připomněli den vzniku Československa

27. 10. 2017

Aktuality

4

Zlín – Zástupci města Zlína, Zlínského kraje, Armády ČR, vojenských veteránů, městské i státní policie či hasičů dnes, v pátek 27. října, uctili památku prvního...

p1010034.jpg

Zlín – Zástupci města Zlína, Zlínského kraje, Armády ČR, vojenských veteránů, městské i státní policie či hasičů dnes, v pátek 27. října, uctili památku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a tím také sobotní státní svátek Den vzniku samostatného československého státu. Přítomní hosté si na akci také připomněli, jak těžce samostatná republika před 99 lety vznikala.

„Vznik Československa byl historickým přelomem pro všechny Čechy i Slováky na cestě k národní emancipaci. Na mapě Česka i Slovenska jsou ale místa, která mají důvod k oslavě tohoto data o hodně větší. Jsou to města, která díky novým podmínkám vytvořeným mladým ambiciózním státem mohla neobyčejně vzkvétat, nebo jim dokonce vděčí za svůj vznik. A je to i naše město Zlín, které v době první republiky bylo dějištěm zázraku hospodářského i společenského,“ uvedl při pietním aktu Pavel Stojar, radní města Zlína.  

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru