Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně už slouží nová stanice na sledování kvality ovzduší

21. 8. 2017

Aktuality

118

Zlín - Začátkem srpna uvedlo město Zlín do trvalého provozu novou automatizovanou imisní monitorovací stanici, která monitoruje kvalitu ovzduší v centru Zlína...

stanice-aim.jpg

Zlín - Začátkem srpna uvedlo město Zlín do trvalého provozu novou automatizovanou imisní monitorovací stanici, která monitoruje kvalitu ovzduší v centru Zlína. Stanice měří kvalitu ovzduší neovlivněnou dopravou v rezidenční zóně. Stanice AIM byla vybudována v areálu Základní školy Kvítková a je vybavena nejmodernějšími kontinuálními analyzátory na měření prachových částic frakce PM10, PM2.5, PM1 a TSP (celkový prach), oxidů dusíku NO-NO2-NOx a ozónu O3. Jsou zde osazena také meteočidla měřící teplotu a vlhkost vzduchu, směr větru a srážky.

„Naměřená data jsou zasílána na centrální stanici umístněné v kanceláři Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína, a následně zobrazována na světelném informačním panelu, který je osazen nad vchodem do budovy č. p. 464 na náměstí Míru ve Zlíně. Současně jsou data zasílána do centrálního systému databáze ISKO (Informace o kvalitě ovzduší v ČR) Českého hydrometeorologického ústavu kde jsou i zveřejňována v celonárodní síti,“ popsala Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství ve Zlíně.

Stavba včetně technického vybavení stála cca 2 200 tis. Kč a byla financována z 85% Státním fondem životního prostředí a z 15 % z rozpočtu města Zlína.

V současné době je kvalita vzduší ve Zlíně měřena na 2 stanicích, z nichž jedna je provozována ČHMÚ a druhá ve vlastnictví a provozování města Zlína.

Odkazy na informace o kvalitě ovzduší z této stanice je možno sledovat přímo na webu města Zlína kde je na hlavní stránce umístěn banner MONITORING

 

http://www.zlin.eu/monitoring-ovzdusi-cl-2578.html

 

nebo přímo na portálu Českého hydrometeorologického ústavu

 

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/aqindex_slide4/mp_ZZZSA_CZ.html

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru