Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně vzniká severská kriminálka

4. 1. 2018

Aktuality

30

Zlín - Zlínští filmaři nelení. V produkci studentů Ateliéru audiovizuální tvorby UTB totiž ve městě vzniká Cornelia – hořká severská kriminálka.

Cornelia je studentským projektem

Zlín - Zlínští filmaři nelení. V produkci studentů Ateliéru audiovizuální tvorby UTB totiž ve městě vzniká Cornelia – hořká severská kriminálka. Část nákladů přitom hradí sami budoucí diváci prostřednictvím internetové kampaně.

Film je příběhem mladého poručíka Adama Tománka. Ten vyšetřuje případ podvodného převedení krachující firmy Cornelia na bílého koně. Šťastně ženatý příslušník hospodářské kriminálky pracuje na případu se svým tchánem. Avšak když Tománek pojme podezření, že krásná Monika, se kterou shodou náhod podvedl svou ženu Adélu, má s případem něco společného, pustí se do vyšetřování na vlastní pěst.

Ambiciozní film Cornelia je autorským projektem Radima Svobody. Mladý student pracuje jako scenárista pořadů České televize a podílel se například na natáčení seriálu Rapl. Scénář k připravovanému filmu přitom psal více než rok a půl. Na realizaci spolupracoval se specialisty z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Ale kromě policistů a samotného případu hraje významnou úlohu i současný Zlín. Svobodův tým se chce s městem pomocí filmu rozloučit. Jde totiž o jejich závěrečnou práci na Univerzitě Tomáše Bati.

„Je to náš poslední filmový zářez předtím, než nás sežere šoubyznys,“ píší studenti na serveru Hithit, kde vybírají peníze na realizaci svého vysněného filmu, „takové srdíčko, co po sobě ve Zlíně zanecháme, a zároveň vizitka, kterou se budeme prezentovat na praxi.“

Část rozpočtu už zafinancoval nadační fond FILMTALENT Zlín, avšak produkce filmu si žádá další zdroje na techniku a odměny hercům. „Přispěvatelům se chceme odvděčit. Proto jsme připravili několik odměn, kterými můžeme alespoň symbolicky vyjádřit náš dík,“ říká Anna Jelínková, produkční filmu.

Kampaň na Hithitu poběží téměř do konce ledna. Do té doby mohou zájemci film podpořit nejen finančně, ale také doporučením některé z hledaných filmových lokací.

Projekt Cornelia lze sledovat také na Facebooku.

Autor: Magdélena Hladká, ZLÍN FILM OFFICE

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru