Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem

11. 3. 2019

Aktuality

6

Zlín - Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční po dvou letech. Minulý rok dobrovolníci přibližně na pěti kilometrovém úseku u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a ZOO Lešná posbírali odhadem 170 kg...

uklid2.jpg

Zlín - Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční po dvou letech.  Minulý rok dobrovolníci přibližně na pěti kilometrovém úseku u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a ZOO Lešná posbírali odhadem 170 kg různého odpadu, umělých i skleněných lahví, papíru, krabiček a jiných nepotřebných věcí, které majitelé místo hození do koše či odevzdání do sběrného dvora odhodili u stezky. Letos otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice.
"Termín, na kterém se dohodli je  sobota 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole 2019 a celonárodní akce Ukliďme svět - ukliďme Česko. Cyklobrigádníci z obou měst se  při úklidu stezky setkají vpůli cesty. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků u dřevěného altánu vedle splavu v Otrokovicích, Trávníky," prozradila Jana Vybíralová z iniciativy CykloZlín.
 
Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9.30 hodin na začátku cyklostezky v Prštném u Hypermarketu Albert. V Otrokovicích mají sraz až v 10.30 hodin na čtyřech různých stanovištích. Na všech stanovištích budou čekat organizátoři, kteří budou rozdávat pytle, rukavice a seznámí dobrovolníky s bezpečnostními pravidly při nakládání s odpady . Jakmile se ukončí čistění stezky a jejího okolí, ponechají pytle účastníci u cyklostezky na určených místech a Technické služby  zajistí jejich odvezení a případné dočistění stezky.
 
Těšíme se na všechny pomocníky s úklidem u cyklostezky Zlín - Otrokovice ! Po akci bude nachystána voda k umytí rukou a hygienické ubrousky. K občerstvení bude nachystána kromě špekáčků a chleba, též káva, čaj, voda, sladká odměna pro nejmenší a také malé odměny pro všechny zúčastněné. S sebou si vezměte jen  pevnou obuv a dobrou náladu!

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru