Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlíně zazní v podání tria Ligneus premiéra díla Vojtěcha Spurného

17. 6. 2020

Aktuality

16

Zlín - Závěrečný koncert cyklu Kultura na internetu a v ulicích, kterou připravil Živý Zlín ve spolupráci s MMZ přinese hudební událost ze světa klasické hudby.

zz-live-stream2--1-.jpg

Zlín - Závěrečný koncert cyklu Kultura na internetu a v ulicích, kterou připravil Živý Zlín ve spolupráci s MMZ přinese hudební událost ze světa klasické hudby. Hudební seskupení Ligneus, které tvoří profesionální hudebníci, uvede v premiéře dílo současného hudebního skladatele, dirigenta a cembalisty, Vojtěcha Spurného. Koncert se uskuteční v pátek 19. 6. v parku Komenského a bude živě přenášen na sociálních sítích Živého Zlína a města Zlín.

Doposud projekt představil několik hudebních žánrů a významných zlínských hudebníků, mezi nimi akordeonistu Vojtecha Szabó, Lucii Fajkusovou & Magdalénu Malaníkovou, či Elišku Lajdovou. Šestý, závěrečný koncert projektu je věnován klasické hudbě. Trio Ligneus tvoří první hráči filharmonie - hobojistka Alžběta Jamborová, klarinetista Jiří Kundl a fagotista Michal Kubáč, jejich hostem bude violoncellista egyptského původu Marcellino Hanna. Na programu jsou kromě zcela nové skladby "Pardon my English, Mr. Gerschwin" Vojtěcha Spurného také díla J. B. Lully, J. S. Bach, B. Řehoř, či J. Ibert.

V případě nepřízně počasí se koncert přesouvá do skleněné přístavby Klubu 204, kde je nutné si místo rezervovat na emailu info@zivy-zlin.cz. Živě lze produkci sledovat také na facebooku @zivyzlin a @zlin.eu. 

Projekt Kultura na internetu a v ulicích pak zakončí také sérii krátkých videí do zákulisí kulturních, sportovních či jiných míst nedělní premiérou videa ze státního okresního archivu Zlín v 19.00. 

Projekt vznikl za účelem prostřednictvím videí na sociálních sítích a live streamů pátečních koncertů šířit umění do domácností, ale také upozorňovat na jeho důležitost i na poklady zlínské kultury, architektury, sportu, filmu i podnikatelského světa. Koncerty i videa zaznamenávají mimořádnou sledovanost.

Živý Zlín po ukončení projektu naváže na plánované akce pro veřejnost, pravidelné nedělní koncerty před zámkem i aktivity pro rodiny. Na projekt Kultura na internetu ale v budoucnu plánuje navázat.

 Zdroj: TZ Živý Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru