Česky

Česky

English

menu
zavřít

Velké kino ve Zlíně opět ožívá! Natáčí se zde dětský seriál Alenka v říši GIFů

14. 8. 2020

Aktuality

43

Zlín - Ve Zlíně během srpna a září vzniká několik scén nového seriálu České televize. Jmenuje se Alenka v říši GIFů a je určen všem dětem mezi osmi a dvanácti lety, které se často pohybují na internetu...

yvona-stolarova-a-vojta-francu-pri-nataceni-01.jpg

Ve Zlíně během srpna a září vzniká několik scén nového seriálu České televize. Jmenuje se Alenka v říši GIFů a je určen všem dětem mezi osmi a dvanácti lety, které se často pohybují na internetu. V titulní roli Alenky se objeví mladá herečka Yvona Stolařová, v roli jejího kamaráda Oskara debutuje Vojta Franců. Herec Kryštof Hádek namluví animovanou postavu „iKrálíka”, který oběma kamarádům pomáhá z nesnází v online světě.

Jak se neztratit v králičí noře internetu a nových technologiích zkoumají Alenka, Oskar a jejich digitální kamarád iKrálík. Tak lze ve zkratce shrnout populárně vzdělávací seriál, který bude částečně hraný a částečně animovaný. „Alenka v říši GIFů má pomoct všem, kteří si na internetu někdy neví rady, tráví tam příliš mnoho času nebo dělají věci, které je můžou dostat do problémů. Ale pozor, všechno to poučování bude především zábava,” uvádí režisérka seriálu Karolina Zalabáková. Seriál se zábavným způsobem věnuje aktuálnímu a vážnému tématu digitální gramotnosti a zacházení s internetem a sociálními sítěmi. Projekt dostal také záštitu Ministerstva školství a na vzniku scénářů se podílela také skupina žáků, tzv. “focus group” ze zlínské základní školy Emila Zátopka. „Je to téma, které je dnes naprosto zásadní a při tom na něj ve škole není dostatek prostoru, děti o něj ale zájem mají”, doplňuje Zalabáková.

Vznik projektu podpořil také Nadační fond FILMTALENT Zlín. Nejen proto padne poslední klapka natáčení právě ve Zlíně, a to v rámci 60. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALu. Ze zlínských lokací pak bude využit také exteriér Velkého kina. Ten bude „hrát” v epizodě věnované aktuálnímu a závažnému tématu fake news, tedy falešných zpráv.

Filmaři si pro natáčení vedle Velkého kina vybrali několik dalších atraktivních lokací ve Zlínském kraji, mezi jinými kinosál v Golden Apple Cinema, interiéry baťovském domku nebo exteriér lomu v Kurovicích. „Zlínská tvorba pro mladé diváky má obrovskou tradici, jsem rád, že jsme sem mohli umístit podstatnou část natáčení našeho dětského seriálu. Ve Zlíně se prostě dobře točí”, uvádí Lukáš Gargulák, producent společnosti Cinebonbon, která seriál vyrábí.

Seriál bude mít premiéru na ČT :D od začátku roku 2021. Produkce ale plánuje i jiné cesty, jak hotový seriál k malým divákům dostat. Mezi dalšími plánovanými projekty produkce Cinebonbon je pak například celovečerní hraný film o zlínských vodních pólistech a jejich emigraci z Československa na západ v roce 1969. Scénář filmu podpořil Fond kinematografie i Filmový fond statutárního města Zlína.

Zdroj: TZ Zlín film office

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru