Česky

Česky

English

menu
zavřít

Velvyslanec Švýcarska: Lidé ve Zlíně jsou příjemní a vstřícní

24. 5. 2018

Aktuality

12

Zlín – Lidé ve Zlíně jsou velice příjemní a vstřícní, cítíme se u vás dobře. I tato slova zazněla během dnešního setkání J. E. Dominika Furglera...

J. E. Dominik Furgler se podepisuje do kroniky města

Zlín – Lidé ve Zlíně jsou velice příjemní a vstřícní, cítíme se u vás dobře. I tato slova zazněla během dnešního setkání J. E. Dominika Furglera, velvyslance Švýcarské konfederace v ČR, a primátora Miroslava Adámka v prostorách zlínské radnice.

Švýcarská delegace se zajímala o celou řadu oblastí. Debatovalo se například o školství a výuce cizích jazyků, o aktuálních problémech či švýcarských akvizicích ve Zlíně. Tématem byl i nadcházející filmový festival. „Vždy promění atmosféru našeho města. Je to neopakovatelný zážitek,“ prohlásil Miroslav Adámek.

Zlín má od loňského roku partnerství se švýcarským městem Möhlin. Město se nachází v okrese Rheinfelden. V roce 1932 zde firma Baťa otevřela svou továrnu. Výstavba továrních budov a okolních obytných prostor byla inspirována původním urbanismem města Zlína v Československu.

Obě města spojují historická pouta. Ta byla vytvořena rozvojem firmy Baťa a stvrzena tragickým úmrtím Tomáše Bati při jeho letu na otevírání nové pobočky v Möhlinu v roce 1932.

Oficiální podpis smlouvy o partnerství se uskutečnil 27. května 2017 v Baťově vile ve Zlíně při příležitosti Švýcarsko - české slavnosti.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru