Česky

Česky

English

menu
zavřít

Velvyslanec USA v ČR hovořil o vztazích stojících na třech nohách

5. 9. 2018

Aktuality

18

Zlín – Vztahy mezi zeměmi musí stát na třech nohách – i to prohlásil při dnešní návštěvě radnice J.E. Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice.

J.E. Stephen B. King se podepisuje do kroniky města

Zlín – Vztahy mezi zeměmi musí stát na třech nohách – i to prohlásil při dnešní návštěvě radnice  J.E. Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice. A hned je také svým hostitelům, primátorovi Miroslavu Adámkovi a jeho náměstkyni Kateřině Francové, popsal.

„První nohou je přátelství a velmi mě těší, že to mezi Spojenými státy americkými a vaší zemí trvá už sto let. Druhou je obrana přátel, v tomto směru bych zmínil naši spolupráci v rámci NATO. Třetí je ekonomická prosperita a protože pocházím ze sféry byznysu, tak jí chci osobně pomoci,“ sdělil J.E. Stephen B. King.

Z návštěvy Zlína získal velvyslanec pocit, že se městu daří. „Cítím zde silný podnikatelský duch. Už vícekrát jsem navštívil Brno a vždy jsem obdivoval, jak šikovní lidé tam jsou. Vy v tomto směru nijak nezaostáváte,“ konstatoval. „Když jsem si nedávno srovnával fotky z roku 1989 a ty pozdější, musím s radostí konstatovat, že Zlín jde dopředu. Je to zásluha všech, kteří k tomuto pokroku za těch téměř třicet let přispěli,“ reagoval Miroslav Adámek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru