menu
zavřít

Venkovní vzhled Velkého kina se po rekonstrukci nezmění

14. 11. 2016

Aktuality

0

Zlín - Stavební práce vedoucí ke statickému zajištění a tím k záchraně objektu Velkého kina se budou provádět zevnitř budovy. Venkovní vzhled tohoto památkově...

velke-kino-zlin.jpg

Zlín - Stavební práce vedoucí ke statickému zajištění a tím k záchraně objektu Velkého kina se budou provádět zevnitř budovy. Venkovní vzhled tohoto památkově chráněného objektu tak zůstane nezměněn. Dohodli se na tom radní města na základě odborného posudku, který si radnice před několika měsíci objednala.
Velké kino je od března uzavřené. Důvodem je to, že zejména jeho nosné zdi a střešní konstrukce jsou v havarijním stavu.

"Připravujeme statické zajištění, které vyloučí možnost samovolného zřícení budovy, čímž historicky cenný objekt zachráníme. V dalším kroku poté připravíme možnosti dalšího využití budovy a její rekonstrukce. V tuto chvíli převládá názor, že by kino mohlo plnit více funkcí než doposud. Konkrétní náplň vzejde z budoucích debat," prohlásil náměstek primátora Patrik Kamas. Jisté je, že půjde o nákladný projekt, který si pravděpodobně vyžádá částku v desítkách milionů korun.
Do konce roku bude Velké kino obehnáno z bezpečnostních důvodů plotem.

"Připravujeme nyní výběrové řízení na firmu, která toto opatření provede," potvrdil Patrik Kamas.
Velké kino bylo postaveno v roce 1932 firmou Baťa podle návrhu, jehož autorství je přisuzováno architektu Františku Lydie Gahurovi. Původní kapacita hlediště dosahovala až 2 270 míst. Přestože byla postupně snížena na nynějších 1010 sedadel, jde stále o největší kino s celoročním provozem v České republice.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru