Česky

Česky

English

menu
zavřít

Veřejnost může podpořit Památník T. Bati v boji o nejlepší proměnu

17. 2. 2021

Aktuality

3

Zlín - Projekt obnovy Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, jehož autorem je architekt Petr Všetečka (TRANSAT architekti), je zařazen mezi nejkrásnějšími proměnami Česka za rok 2020/2021...

pamatnik.jpg

Zlín - Projekt obnovy Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, jehož autorem je architekt Petr Všetečka (TRANSAT architekti), je zařazen mezi nejkrásnějšími proměnami Česka za rok 2020/2021. V rámci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – Příběhy domova probíhá celorepubliková soutěž o tu „nej“ proměnu a zapojit se může i široká veřejnost.

„V letošním ročníku projektu Má vlast cestami proměn je na nejzdařilejší proměnu nominován také zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati. Rádi bychom tak apelovali na všechny příznivce zlínského klenotu, aby jej podpořili ve veřejném online hlasování. Za současné nelehké situace způsobené koronavirem nesoucí s sebou restrikce a omezení každý hlas opravdu velmi pomůže,“ sdělila za marketing Památníku T. Bati Zuzana Bílá.

Hlasování probíhá na webu www.cestamipromen.cz/hlasovani. „K hlasování není potřeba se registrovat, ani nic složitě vyplňovat. Stačí jen na uvedeném webu zvolit u předposledního řádku dole pro „Zlínský kraj“ číslo 115 a dát „Hlasovat“. Hlasovat lze z mobilu, notebooku, PC, apod. opakovaně za cca 14 dní od posledního hlasování,“ doplnila Zuzana Bílá. Hlasování končí 30. 4. 2021.

Do letošního 12. ročníku klání o nejkrásnější oživené památky s historií je celkem přihlášeno 118 proměn. V internetovém hlasování hodnotí nejen veřejnost, ale i odborná porota architektů pod vedením architekta Josefa Pleskota. Slavnostní vyhlášení a ocenění nejpovedenějších proměn proběhne 19. 6. 2021 na staroslavném Vyšehradě (s ohledem na aktuální vládní nařízení) za účasti hejtmanů, náměstků, radních jednotlivých krajů a dalších význačných osobností.

„Památník Tomáše Bati je drahokamem nad Zlínem. Myslím si, že prošel tou nejkrásnější proměnou a vrátil se ke svému původnímu významu a podstatě. Děkuji Kateřině Pešatové, Petru Všetečkovi a dalším spolupracovníkům za skvěle odvedenou práci. Všechny pravověrné Zlíňany zvu k hlasování. Ostatní zveme k návštěvě Zlína. Přijeďte se potěšit hrou světla a stínu v této naší katedrále,“ sdělil náměstek Miroslav Adámek.

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v místa důstojná a užitečná. Až do 30. 5. 2021 putují všechny kolekce výstavních panelů jednotlivých projektů napříč ČR a Slovenskem. Výstavu pořádá spolek Cestami proměn, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery jsou kraje České republiky a na projektu spolupracuje řada dalších organizací a institucí.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru