Česky

Česky

English

menu
zavřít

Věřím, že snaha vrátit film do Zlína má naprosto reálné důvody a šance, říká Dan Svátek

4. 7. 2018

Aktuality

27

Zlín - Film s názvem Úsměvy smutných mužů, který se částečně natáčel ve Zlíně v září loňského roku, vstupuje do kin.

Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce

Zlín - Film s názvem Úsměvy smutných mužů, který se částečně natáčel ve Zlíně v září loňského roku, vstupuje do kin.

Zeptali jsme se na poznatky z natáčení režiséra Dana Svátka a zpěváka a aktuálního držitele ceny Anděl za Nejlepšího interpreta roku Davida Stypky, jehož píseň Kříž je ústředním motivem filmu a celý videoklip k této písni se natáčel ve Zlíně.

Jak vzpomínáte na natáčení ve Zlíně?

Dan Svátek: Zlín mám moc rád. Studoval jsem tu, točil první filmy - mám na něj ty nejlepší vzpomínky. Takže jsem se vlastně vracel. A bylo to moc milé. Ve Zlíně jsou skvělí filmoví profesionálové a věřím, že snaha vrátit film do Zlína má naprosto reálné důvody a šance. Setkali jsme se navíc s naprosto osvíceneckým přístupem a to hlavně na úřadech a institucích. Moc jim za to i za jejich odvahu děkuju. Získali jsme tu díky tomuto přístupu další koproducenty filmu včetně statutárního města Zlín. Přeju si, aby ti, kteří nám pomohli, byli spokojeni tak, jako jsme byli my, filmaři.

Natáčení na zlínské radnici s Jaroslavem Duškem byl prý zážitek…

Dan Svátek: S Jardou Duškem je radost pracovat a to nejen na zlínské radnici. On si dokáže získat lidi a to kohokoliv, koho potká. Vytváří na place pozitivní atmosféru a to je pak radost pracovat. Na radnici navíc dostal možnost improvizovat, což má rád a je v tom výborný. Pamatuju si, že ti, co hráli po jeho boku, jen stěží zadržovali během akce smích.

Co vás vedlo k tomu, že jste si vybrali píseň Kříž jako ústřední k filmu?

Dan Svátek: Oslovili jsem několik umělců, o kterých jsme se domnívali, že by mohli k tématu filmu něco říct. Jsou mezi nimi například Xavier Baumaxa, kapela Zvíře jménem Podzim a právě David Stypka. Vzhledem k tomu, že se zlínský koproducent Martin Gazda z IS Produkce s Davidem znal, domluvili jsme se společně, že právě skladba Kříž je pro Úsměvy ta pravá.

Jaké bylo natáčení ve Zlíně pro vás a vaši kapelu Bandjeez?

David Stypka: Ve Zlíně bylo opět krásně. Před třemi lety jsme tady točili s Petrem Vavříkem a Marcelem Gabrielem desku, teď klip k jedné z písní. Většinu času při natáčení klipu jsme trávili v areálu Svitu, který považuji za úžasný prostor s neopakovatelnou atmosférou a v krásně zrenovovaném parku, který se vám, musím říct, kromobyčejně povedl. Potvrzují to doslova davy lidí, které tam trávily slunečné odpoledne, což je jednoduše nejlepší vizitkou takového místa.

Videoklip písně Davida Stypky s názvem Kříž: https://www.youtube.com/watch?v=_M1gUCYy5ok

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru