Česky

Česky

English

menu
zavřít

Více než 700 lidí bude ve Zlíně a Otrokovicích putovat za prací po svých

2. 5. 2018

Aktuality

15

Zlín - Květen je tu a s ním i zahájení motivační soutěže Do práce na kole. Do letošního ročníku se za Zlín, Otrokovice a okolí přihlásilo více než 700 účastníků...

Tým z radnice Otrokovic.jpg

Zlín - Květen je tu a s ním i zahájení motivační soutěže Do práce na kole. Do letošního ročníku se za Zlín, Otrokovice a okolí přihlásilo více než 700 účastníků, čímž se kopcovité Zlínsko řadí na 10 místo ze všech českých a moravských měst. Také letos svůj tým sestavili i pracovníci zlínského magistrátu.

„Když jsme se soutěží v roce 2014 začínali, bylo za Zlín a Otrokovice přihlášeno 38 účastníků. Dnes je to přes sedm set a je to i díky výborné spolupráci s oběma městy. Vždyť v počtu účastníků konkurujeme i Hradci Králové, městu v nížině, kde je cyklodoprava dlouhodobou tradicí,“ prozradila Jana Vybíralová, koordinátorka soutěže pro Zlín, Otrokovice a okolí.

Ostatně příkladného zapojení lidí ze Zlínska si všimli i pražští zakladatelé soutěže.

„Když vezmeme poměr soutěžících k počtu obyvatel, tak jsou velmi aktivní například Zlín a Otrokovice. Záleží to také hodně na koordinátorech v daných městech,“ prozradila v rozhovoru pro Hospodářské noviny Lenka Myšáková z pořádajícího sdružení Auto*mat.

Účast pracovníků v soutěži podporuje řada zaměstnavatelů, kteří se snaží i svým sportujícím zaměstnancům zajistit vhodné podmínky. Pro začátek to může být stojan na kolo a možnost sprchy. Řada zaměstnavatelů si již uvědomuje, že lidé, kteří míří do práce pěšky či na kole, pociťují méně stresu a díky tomu jsou často výkonnější než ostatní.

„Pokud lidé při cestování do práce a zpět zažívají pouze stres, přicházejí do zaměstnání i domů vyčerpaní. Naopak ty, pro které je dojíždění relaxací a prostorem pro to, na co jinak nemají během dne čas (pohyb či četba), nabíjejí tyto cesty energií,“ konstatoval psycholog Dalibor Špok. Za radnici se kampaně již poněkolikáté zúčastní i radní pro dopravu Josef Novák.

„Věřím, že se nás v květnu najde co nejvíce, kteří necháme své plechové miláčky doma a do práce se dostaneme po svých. Ať již pěšky, během na bruslích či na kole,“ říká Josef Novák.

V celé ČR se letos do kampaně právě nyní zapojuje na více než 15 tisíc lidí. To je 15 tisíc aut, která v květnu zůstanou doma a neucpávají již tak plná města.

videoreportáž k soutěži naleznete zde: http://www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-do-prace-na-kole-ci-pesky-proc-ne-aktuality-4228.html

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru