Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vítězství v soutěži Zlínský vorvaň obhajuje škola ze Zlína

20. 11. 2017

Aktuality

6

Zlín – Již po osmnácté se utkají žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskuteční ve středu 22. listopadu od půl deváté ráno ve zlínské sportovní hale Euronics...

022-.jpg

Zlín – Již po osmnácté se utkají žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskuteční ve středu 22. listopadu od půl deváté ráno ve zlínské sportovní hale Euronics.

Letošního ročníku se zúčastní celkem dvacet šest škol ze Zlínského kraje a Slovenska.

Za hostitelské město Zlín přijde pozdravit soutěžící a diváky náměstkyně primátora Kateřina Francová.

„Velmi nás těší, že školy mají o soutěž stále zájem. To potvrzuje i skutečnost, že vedle již tradičních slovenských účastníků z Trenčianského kraje, přivítáme letos i nováčka soutěže z kraje Nitrianského. ZŠ Radošina je současně i nejvzdálenější školou a její žáci při své cestě do Zlína urazí na sto dvacet kilometrů“, uvedl ředitel soutěže Přemek Elšík, přičemž dodal, že si školy musí hradit všechny náklady spojené s účastí samy, ale samozřejmě neplatí startovní ani jiný poplatek.

Vysokou úroveň akce podporuje také systém měření a hodnocení soutěžních disciplín. „Výsledky budou i letos zpracovávat členové profesionální skupiny časoměřičů a na technickou správnost provedení jednotlivých disciplín bude dohlížet tým rozhodčích, tradičně složený ze studentů Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť. Rozhodujícím kritériem není pouze co nejrychlejší čas, ale i kvalita provedení dané disciplíny“, vysvětlil Elšík.

V soutěži Zlínský Vorvaň nejde jen o soutěživost, ale i o kolektivního ducha, soudržnost a kamarádství. Navíc je tým podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící obecenstvo nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou ale i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. „Tento rok přijede opět na 1000 žáků základních škol,“ upřesňuje Přemek Elšík.

Stejně jako předchozí ročníky, i letos, bude jedna disciplína připravena se zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klubíčko Zlín a další s Městkou policií Zlín.

Dvojnásobné vítězství z posledních dvou ročníků obhajuje domácí škola, a to ZŠ Zlín, Okružní. „Je velmi příjemné získat dvě vítězství po sobě. Ale s blížícím se termínem nového ročníku začíná převládat zodpovědnost k přípravě. Víme, že to bude nesmírně těžké, ale nic nechceme nechat náhodě. Pro obhajobu vítězství chceme učinit maximum“, komentuje přípravu na soutěž Zuzana Holešínská, vedoucí učitelka soutěžního družstva.

Její slova jen podporuje skutečnost, že tým bude opět doprovázet početné obecenstvo s téměř 100 žáky této školy. „Věříme, že i naše obecenstvo může letos aspirovat na některou z udílených cen, jako například za nejlépe fandící publikum“, dodává Zuzana Holešínská.

Soutěžní družstvo sestaví sama základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělují body. Celkový počet bodů může ale ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení pak uděluje družstvům kladné či záporné body. Porota hodnotí nejen bystrost a šikovnost soutěžících, ale například také smysl pro fair play.

 

Zdroj: TZ Zlínský vorvaň

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru