Česky

Česky

English

menu
zavřít

Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

9. 4. 2021

Aktuality

38

Zlín - Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistrátu zadal provedení tzv. úplného rozboru vody z pramene poté,...

pramen.jpg

Zlín - Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistrátu zadal provedení tzv. úplného rozboru vody z pramene poté, co bylo přívodní potrubí v únoru pročištěno tlakovou vodou.

„Úplný rozbor vody zahrnuje širší okruh ukazatelů než běžně prováděný tzv. krácený rozbor, a to především těžké kovy a pesticidy. U žádného ze sledovaných ukazatelů nebyl překročen limit stanovený ve vyhlášce o pitné vodě,“ uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství. Výsledky jsou k dispozici na www.zlin.eu (Životní prostředí – ŽP a zemědělství – Vodní hospodářství), na Odboru životního prostředí a zemědělství (Zarámí 4421, kancelář. č. 328)  a rovněž v kanceláři místní části Příluky. Připomínáme, že u hygienicky nezabezpečených zdrojů, jakým je i pramen Příluky, je využívání vody k pitným účelům vždy na vlastní zodpovědnost.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru