Česky

Česky

English

menu
zavřít

Voličské průkazy. Značný zájem!

25. 1. 2018

Aktuality

62

Zlín – Volba prezidenta České republiky zajímá veřejnost více než volby do parlamentu. Vyplývá to alespoň z počtu vydaných voličských průkazů.

Ilustrační foto

Zlín – Volba prezidenta České republiky zajímá veřejnost více než volby do parlamentu. Vyplývá to alespoň z počtu vydaných voličských průkazů. Ty pro volbu hlavy státu ve Zlíně více než trojnásobně převyšují počet těch, které byly loni vydány v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny.

„Zájem je opravdu velký. Mezi žadateli převládali ti, kteří si přišli vyřídit voličský průkaz osobně na naše pracoviště, platilo to pro první i druhé kolo,“ sdělil Antonín Šrajer, vedoucí Odboru občansko – správních agend magistrátu.

Pro volbu prezidenta bylo ve Zlíně vydáno celkem 2 695 voličských průkazů. Pro volby do parlamentu v roce 2017 jich magistrát vydal 883.

Zajímavé je, že současný zájem o voličské průkazy převyšuje i rok 2013, kdy lidé poprvé přímo volili prezidenta. Tehdy – pro obě kola – jich magistrát vydal 1 316.

Voličský průkaz je dokument, který opravňuje jeho držitele volit mimo své trvalé bydliště.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru