Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vozové depo DSZO letos přilákalo na čtyři a půl tisíce návštěvníků

11. 6. 2018

Aktuality

6

Zlín - Jubilejní patnáctý ročník dne otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice se uskutečnil v sobotu 9. června 2018. Navštívilo jej na 4 500 dospělých a dětí...

dod.jpg

Zlín - Jubilejní patnáctý ročník dne otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice se uskutečnil v sobotu 9. června 2018. Navštívilo jej na 4 500 dospělých a dětí.

„Potřebujeme motivovat lidi k využívání vozidel městské hromadné dopravy, protože jinak se s osobními automobily ve Zlíně brzy nepohneme,“ řekl zlínský radní, který má na starosti dopravu, Josef Novák. Ani on nechyběl mezi účastníky dalšího dne otevřených dveří v areálu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ve Zlíně na Podvesné.

Den otevřených dveří DSZO se stal nedílnou součástí kulturního a společenského života Zlína a mnozí obyvatelé města i návštěvníci a fandové MHD ze vzdálenějších míst už s ním ve svém kalendáři každoročně počítají. „Den otevřených dveří DSZO navštěvuji pokaždé. Jsem přesvědčen, že je to výborná příležitost, kdy mohou lidé nahlédnout do zázemí dopravní společnosti, zblízka si prohlédnout techniku, svézt se historickými vozidly,“ dodal radní Josef Novák.

Letošní den otevřených dveří DSZO navštívilo asi 4 500 lidí. „To je počet, který je pro rozlohu našeho areálu přiměřený, aby nevznikaly fronty a každý si mohl víceméně volně prohlédnout všechno, co vystavujeme, občerstvit se, svézt se historickými vozy,“ řekl po skončení akce ředitel DSZO Josef Kocháň. Během celého dne nedošlo k žádné mimořádné události a návštěvníci odcházející z vozovny dávali najevo svou spokojenost.

„Někoho prohlídka areálu natolik zaujala, že dokonce zapomněl na svoje věci. Po zavření areálu jsme našli jeden ztracený mobilní telefon, svazek klíčů a asi dětskou čepici s kšiltem. Majitelé se o tyto předměty u nás mohou v následujících dnech přihlásit,“ doplnil vedoucí dopravního úseku a úspěšný průvodce při prohlídkách dispečinku Pavel Nosálek.

Veřejnosti se během dne otevřených dveří představilo několik historických vozidel MHD. Na zvláštní linku mezi vozovnou a točnou Sportovní hala vyjela všechna zlínská historická vozidla: červený trolejbus Škoda 9 Tr s červenou vlečkou Jelcz PO 1E a modrý autobus Škoda 706 RTO s vlečkou Karosa B 40 ve stejné barvě. Technické muzeum Brno zapůjčilo na tento dopravní svátek do Zlína tři své unikáty: trolejbus Škoda T 11 z roku 1967, (červeno-bílý) autobus Škoda 706 RTO z r. 1967 a třínápravový autobus Karosa T500HB v barvě khaki, vyrobený v roce 1956. Na zvláštní lince mezi vozovnou a Státním okresním archivem Klečůvka byl nasazen také historický dálkový autobus Karosa ŠD 11.

V areálu vozového depa DSZO samozřejmě nechyběla ani soutěž pro děti, hry, nafukovací balonky, fotografie, upomínkové předměty. Nabídku doplňoval propagační stánek s elektrokoly a koloběžkami a nablýskaný truck.

Den otevřených dveří DSZO byl letos již patnáctým v nepřerušené řadě za sebou.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru