Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vozový park DSZO bude omlazen osmi novými autobusy

21. 7. 2020

Aktuality

24

Zlín - Smlouvu o nákupu osmi nových nízkopodlažních autobusů uzavřela s vítězem sektorové veřejné zakázky Dopravní společnost Zlín - Otrokovice...

dszo.jpg

Zlín - Smlouvu o nákupu osmi nových nízkopodlažních autobusů uzavřela s vítězem sektorové veřejné zakázky Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Vozidla budou do Zlína a Otrokovic dodávána postupně koncem letošního roku a v prvním čtvrtletí roku 2021.

„Nové autobusy potřebujeme k obnově vozového parku. Jde o sedm linkových nízkopodlažních autobusů zn. Urbanway a jednoho autobusu Crossway Low Entry, který bude umožňovat kromě využití v linkovém provozu MHD rovněž výuku autoškoly, tedy vzdělávání uchazečů o získání nebo rozšíření řidičského oprávnění nebo o jiné zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. Všechna vozidla z této zakázky budou mít délku 12 metrů. Novými autobusy bude ve vozovém parku DSZO nahrazen stejný počet vyřazovaných vozů roku výroby 2000–2004.

Dodavatelem nových autobusů bude firma KAR group, a. s., se sídlem v Ostravě. Vozidla budou mít karoserie od firmy IVECO, výrobcem motorů bude italská firma FPT Industrial. Autobusy budou vybaveny klimatizací kabiny řidiče a prostoru pro cestující. Celková cena zakázky bez DPH činí 47,2 milionu korun. DSZO pořizuje autobusy z vlastních prostředků. Nové autobusy budou dodávány do Zlína v období od prosince 2020 do března 2021. V provozu se budou objevovat na všech autobusových linkách v síti MHD DSZO.

Autobusový vozový park DSZO je v současnosti tvořen 35 linkovými vozy a jedním autobusem pro výuku autoškoly. Z toho sedm autobusů je článkových o délce 18 metrů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru