Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vratný kelímek i vánoční plecháček pomůže na Adventním Zlínu snížit množství odpadu

29. 11. 2019

Aktuality

24

Zlín - Letošní nejzásadnější novinkou v rámci Adventního Zlína je zavedení vratného systému kelímků, který radnice spustí od soboty 30. listopadu. Jak to celé funguje?...

dsc09724-1024x683.jpg

Letošní nejzásadnější novinkou v rámci Adventního Zlína je zavedení vratného systému kelímků, který radnice spustí od soboty 30. listopadu. Jak to celé funguje?

V dřevěných stáncích s nápoji si budete moci zakoupit punč, svařené víno a další lahodné moky ve vratném kelímku. Na kelímku bude vyobrazen Ježíšek, tradiční symbol českých Vánoc. Kelímek bude vydáván oproti záloze ve výši 50 Kč. Při koupi dalšího nápoje můžete požadovat výměnu kelímku za čistý. Kelímek si můžete nechat jako suvenýr nebo poté vrátit u kteréhokoliv prodejce s nápoji a zálohu dostanete zpět. Poškozené kelímky nebude možné vrátit. Kromě ekologického přínosu by měl vratný systém přinést i méně odpadu na náměstí a tím zvýšit komfort návštěvníků. 

Ke koupi budou také oblíbené městské vánoční plecháčky s letošní grafikou od Jolany Bařinkové. Plecháčky budou k dostání jak v prodejních dřevěných stáncích, tak i v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice. Plecháček koupíte za 89 Kč.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru