Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vrcholí Týden mobility. Cyklisty vítala snídaně zdarma, zítra bude zdarma i MHD

21. 9. 2020

Aktuality

16

Zlín - V rámci Evropského týdne mobility (16.- 22.9.) a Zářijové výzvy (14.- 27.9.) do práce na kole, pěšky, nebo poklusem proběhla ve Zlíně snídaně pro cyklisty a ostatní zdarma.

dsc04440.jpg

Zlín - V rámci Evropského týdne mobility (16.- 22.9.) a Zářijové výzvy (14.- 27.9.) do práce na kole, pěšky, nebo poklusem proběhla ve Zlíně snídaně pro cyklisty a ostatní zdarma. 

V úterý 15. září od 5:10 do 9:00 hodin byla cyklistům, koloběžkářům, chodcům i běžcům na novém odpočívadle u cyklopodjezdu na Čepkově nabízena snídaně zdarma. Připravila ji iniciativa CykloZLÍN společně s firmou Sport-Racing-Bike s.r.o., Zlín za mediální podpory statutárního města Zlína. Hygienicky zabalené potraviny, teplý čaj s citrónem a káva potěšily všechny, kteří si udělali čas při své ekologické cestě do práce, nebo i z práce po noční směně. 

Evropský týden mobility pořádá Evropská komise už od roku 2002, vždy pod jednotným motivačním heslem pro všechna participující evropská města a obce. Na předloňské „Kombinuj a jeď!“ a loňské „Projdi se s námi“ v letošním roce navazuje motto Tvůj styl, tvoje volba („Choose your move!“). Každý z nás se totiž může rozhodnout sám, jakému způsobu přepravy dá přednost. Pozorujeme, že čím dál víc obyvatel města nečeká pasivně na změny k lepšímu a  chová se odpovědně už dnes. Patří jim za to velké poděkování.

Další akcí Evropského týdne mobility bude v úterý 22. září Den bez aut. V trolejbusech a autobusech městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích budou moci v tento den jezdit cestující zadarmo.

Během Dne bez aut v úterý 22. září 2020 si cestující v celé síti MHD ve Zlíně, Otrokovicích i v Želechovicích nad Dřevnicí nebudou muset označovat po nástupu do trolejbusů a autobusů žádné jízdenky. Také průkazky časových jízdenek budou moci v tento den zapomenout doma. Revizoři budou mít volno.

Využívání městské hromadné dopravy jako ekologičtějšího dopravního prostředku než osobního automobilu podporují i radnice zřizovatelských měst. „Den bez aut bychom měli vyzkoušet v co největší míře, abychom zjistili, jak by se nám ve městě tzv. lépe dýchalo, ubylo kolon a v případě potřeby se lépe parkovalo. Chceme dát občanům města alternativy v cestování po městě, proto budujeme i nové cyklostezky. MHD, kterou dlouhodobě podporujeme, zajišťuje cestujícím komfort převyšující většinu měst v Česku. Pojďme Den bez aut vyzkoušet, má to smysl,“ řekl radní pro dopravu Michal Čížek.

Zdroj: TZ CykloZlín 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru