Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vyhlašování výsledků výzvy DPNK 2021 v Otrokovicích

14. 6. 2021

Aktuality

16

Zlín - Již poosmé se společně zapojili v měsíci květnu účastníci z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2021...

edouse-cyklozamestnavatel.jpg

Zlín - Již poosmé se společně zapojili v měsíci květnu účastníci z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2021. Hlavním organizátor projektu Auto*Mat z.s. Praha spolupracoval letos s 51 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a podpořit rozvoj infrastruktury pro cyklisty i chodce. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce a zpět „na vlastní pohon“.

Společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila za celou republiku v první desítce. Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se letos zapojilo do kampaně 1133 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců, v minulém roce to bylo 960. Je to o 173 více jak minulý rok. Ve Zlíně se letos zaregistrovalo 587 nadšenců. V Otrokovicích soutěžilo 546 přihlášených. A nejvyšší procento obyvatel za celou republiku zapojených do Do práce na kole vzhledem k počtu obyvatel mají zase Otrokovice ! Za celou republiku se přihlásilo rekordních 22114 účastníků a účastnic z 51 měst.

Společně v květnu ujeli, nachodili a uběhli skoro 5 425 000 km. To je asi tolik, jako kdyby šlapali sedmkrát na Měsíc a zpět. Zároveň ušetřili téměř 700 tun emisí CO2, což je zhruba takové množství, jaké absorbuje 700 stromů za 100 let. S nadsázkou se dá říct, že všichni společně vysadili takový malý virtuální les. Všem za to patří velké poděkování!

Cestování „na vlastní pohon“ má čím dál větší oblibu:  „Kolo, chůze a běh se ukazuji během největší krize jako nejbezpečnější a nezdravější dopravní prostředky. Kromě toho, že se člověk nedostane do blízkého kontaktu s desítkami dalších lidí, tak pravidelný pohyb funguje jako prevence nemocí a navíc nevznikají emise, které zhoršují průběh i samotného onemocnění covid-19,“ říká Jan Haruda z pořádajícího spolku. 

Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o to získat co nejvyšší počet ujetých, nebo našlapaných  kilometrů. Auto*Mat se spolu s místními koordinátory po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do práce a zpět například na kole vůbec vydali, a aby u udržitelné dopravy posléze zůstali. Proto se klade největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu). V té také vítězové získávají nejkrásnější ceny.

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační výzvy za obě města bylo letos 10. června na náměstí 3. května v Otrokovicích. Celou akci výborně moderovala Romana Pastuszková, tisková mluvčí města Otrokovic. Losování a předávání cen se ujali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, společně s otrokovickou starostkou Hanou Večerkovou ve spolupráci s cyklokoordinátory měst Zlín a Otrokovice Lukášem Fabiánem a Renátou Krystyníkovou.

Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 38 týmů (loni z 35 týmů), které zvládly 100% svých cest do práce na vlastní pohon.  Vítězný cyklistický tým MikMik z Otrokovic (zaměstnanci Senior Otrokovice p.o.) získal koloběžky KOSTKA pro všechny členy týmu. Koloběžky věnovala města Zlín a Otrokovice, kterým děkujeme.

Na druhém místě byl vylosován tým Hasiči (Fatra a.s.) a třetí místo obsadil tým Sršáni (Promens a.s., Zlín). Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže 17 týmů v kategorii Pravidelnost.

Zelené kilometry jednotlivců a Zelené kilometry po svých jsou kategorie pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) velké množství kilometrů. Získali diplomy a drobné dárky.

V Zelených kilometrech za Zlín a Otrokovice 2021 nejvíce v květnu ujel na jízdním kole Jaroslav Pospíšil z týmu 12tka (Zlínský kraj), a to neuvěřitelných 4241,6 km. V celorepublikovém hodnocení je na 5.místě. Za ženy byla nejlepší s 2576 km soutěžící Ila z týmu P.L.Ž. Tajmac-ZPS a.s.

V Zelených kilometrech po svých za Zlín a Otrokovice 2021  v květnu nachodil a naběhal  622,6 km Libor Miloševský, z týmu Ultra SOB ze společnosti Cardbox Packaging s.r.o. Za ženy to byla soutěžící Peťa s 525,5 km z týmu Los Controlingos, společnost Fatra a.s.

V soutěžní kategorii Cyklozaměstnavatel roku 2021 bylo vybráno hodnocení od pracovníků, kteří ohodnotili ze svého soutěžního profilu své pracoviště .Předpokládáme, že hodnotitelé (zaměstnanci firem) dotazník vyplňovali čestně a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a že zadané odpovědi věrně odráží skutečné podmínky na pracovišti. Nejlepší umístění za Zlín, Otrokovice a okolí :

  1. místo Gemini, oční klinika a.s., Zlín s hodnocením  69 bodů,
  2. místo Edhouse s.r.o., Zlín  s 63 body,
  3. místo Město Otrokovice s 60 body

Zástupci  Cyklozaměstnavatelů roku 2021 převzali diplomy, včetně publikace o historii a architektuře 14|15 Baťova Institutu.

Vítězné soutěžící týmy i jednotlivce potěšily dárkové poukázky na cyklo-potřeby, nebo cyklo-servis a jiné propagační a věcné ceny. Děkujeme všem účastníkům i účastnicím motivační květnové soutěže DPNK 2021 a těšíme se na další ročník. Nebo již letos na Zářijovou výzvu, která se uskuteční 13.-26. září v rámci Evropského týdne mobility.

Kromě Statutárního města Zlín a Města Otrokovice podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2021 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:
Krajský úřad Zlínského kraje, KCK  CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, GEMINI  oční klinika a.s. Zlín, OTROKOLO Otrokovice,  Besip, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o. Otrokovice, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, Rapant s.r.o.- cestovní kancelář,  restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Babice COFFEESPOT,  Coffee Express Zlín a Jedním tahem Zlín, pražírna Fiery Bean Otrokovice, Bajkavárna Zlín, Pivovar Malenovice – Zlínský švec,Tatranský medovník, Kávia jede, REC Group s.r.o. Staré Město  a iniciativa CykloZLÍN.

Zdroj: TZ CykloZlín 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru