Česky

Česky

English

menu
zavřít

Výlet do Pohádkového lesa vynesl téměř 100 tisíc korun

7. 9. 2020

Aktuality

11

Zlín – V sobotu 5. září ožil areál Dětského centra Zlín na Burešově pohádkami.

Pohádkový les na Burešově, foto Martin Peterka

Zlín – V sobotu 5. září ožil areál Dětského centra Zlín na Burešově pohádkami. Nezisková organizace Středisko rané péče EDUCO Zlín zde již pošesté pořádala tradiční Pohádkový les – odpoledne plné her a zábavy pro celou rodinu. Výtěžek akce ve výši 98 380 Kč poputuje na zajištění rané péče ve Zlínském kraji.

„Velké poděkování patří občanům obcí Doubravy a Březůvky, představitelům pohádkových postav, kteří nás přivedli k myšlence pořádat rodinné odpoledne v pohádkovém duchu. Našim cílem při organizaci těchto akcí je nejen posílit vlastní rozpočet potřebný na poskytování služby rané péče ve Zlínském kraji, ale také podpořit integraci dětí s hendikepem do společnosti. Což je při rodinném odpoledni plném her a zábavy jedinečná příležitost,“ uvedla Dagmar Machová, ředitelka Střediska rané péče Educo Zlín. Velmi si vážíme přízně a podpory, kterou nám každoročně návštěvníci akce svou přítomností poskytují. Ceníme si také vřelého přijetí pana Marka Mikláše, ředitele Dětského centra Zlín, který nám každoročně vyjde vstříc možností uspořádat tuto rodinnou akci právě zde v krásné přírodě nedaleko centra krajského města. Poděkování patří také partnerům a podporovatelům akce, kteří nám věnují hodnotné ceny do soutěží a zapojí se také do vlastní realizace programu.“

Pohádkového lesa se v letošním roce zúčastnilo 840 návštěvníků, z nichž mnozí sem jezdí každoročně. Rádi se sem každý rok vracíme, děti se vydovádí na stanovištích u pohádkových postav a my jsme rádi, že můžeme svou návštěvou podpořit dobrou věc,“ uvedla Petra Dřímalová, která navštívila Pohádkový les se svou rodinou.V průběhu konání Pohádkového lesa měli účastníci akce možnost získat v soutěžích krásné ceny.

„Pomoc potřebným“ to je heslo zlínského Rotary klubu. Právě jeho členové se každoročně zapojují do aktivit Střediska rané péče Educo Zlín a nejinak tomu bylo i při organizaci Pohádkového lesa. „Pomáháme tam, kde je třeba. Nejen v průběhu Pohádkového lesa, ale i při jiných aktivitách, začátkem léta jsme například pomohli s organizací rodinného odpoledne s vyjížďkou na koních pro děti,“ uvedl Dalibor Kolář za zlínský Rotary klub.

Středisko rané péče Educo Zlín organizuje v průběhu kalendářního roku několik akcí, například Den otevřených dveří (leden), benefiční golfový turnaj (červen), Pohádkový les (září) i aktivity Týdne rané péče (listopad). Organizaci můžete podpořit také účastí na vánočních koncertech základních uměleckých škol ve Zlínském kraji. Informace a pozvánky na akce najdete na www.ranapecezlin.cz v menu nabídce Události.

Zdroj: Educo Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru