Česky

Česky

English

menu
zavřít

Výročí 17. listopadu připomněl nasvícený Památník Tomáše Bati

19. 11. 2020

Aktuality

4

Zlín – Oslavy 17. listopadu proběhly tento rok opravdu netradičně, a to z důvodu mimořádných epidemiologických opatření.

pamatnik-tomase-bati-17-11-jsf-abb-c--3.jpg

Zlín – Oslavy 17. listopadu proběhly tento rok opravdu netradičně, a to z důvodu mimořádných epidemiologických opatření. Většina lidí si Den boje za svobodu a demokracii připomněla z bezpečí domova. Svoboda je totiž také zodpovědnost, a tak je potřeba přistupovat i k její oslavě.

Jelikož současná vládní nařízení neumožňují konání hromadných akcí, připojili jsme se k oslavě 31 let od nabytí svobody alespoň symbolicky,“ sdělila Zuzana Bílá, která má na starost PR & Marketing Památníku Tomáše Bati.

Náš Památník se stal letos poprvé součástí iniciativy Díky, že můžem, která již 7. rokem pořádá oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Připojili jsme se k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do barev české trikolóry, a vyslat tak do společnosti zprávu, že hodnoty sametové revoluce jsou pořád živé,“ doplnila. Po celé republice se v úterý rozsvítilo v národních barvách přes pět desítek institucí a památek. Kromě Památníku Tomáše Bati se přidal například Pražský hrad, Letiště Václava Havla, Mahenovo divadlo v Brně nebo Bratislavský hrad.

Přesně v 17:11 nastal moment nasvícení našeho zlínského klenotu do barev trikolóry za současného přehrání ikonické písně Modlitba pro Martu, což ještě více umocnilo tento silný moment,“ popsala průběh Zuzana Bílá.

Velmi mile nás potěšilo na místě vyjádření jedné z návštěvnic, která v televizním vysílání viděla, že Památník slavnostně září trikolórou, a aby tento okamžik nezmeškala, vydala se k němu rovnou od plotny ještě v zástěře,“ přidala kuriózní zážitek Dana Macourková, vedoucí Památníku Tomáše Bati.

Za celý večer se přišlo k  budově Památníku podívat řádově pár desítek jednotlivců a nedocházelo k masovému shlukování návštěvníků.

Tímto děkujeme všem, kteří se rozhodli oslavit významný svátek 17. listopadu z bezpečí domova. Zároveň patří naše velké poděkování i dvojici Jsf Abb a Marian Cekota, kteří zrealizovali nasvícení Památníku do národních barev. Bez nich by se tato velkolepá podívaná neobešla,“ vzkázala Dana Macourková.

Pořadatelé koncipovali letošní program do online prostředí. Občanům byla atmosféra přenášena prostřednictvím přímého přenosu, který zhlédlo přes 80 tisíc lidí. V 17:11 hodin se rozezněla z balkónu Národního divadla symbolická hymna sametové revoluce v podání Anety Langerové, jejíž stream mohli fanoušci sledovat i na Facebooku Památníku Tomáše Bati. V ten samý čas se originál skladby nesl éterem většiny českých rádií. Diváci mohli vidět živý přenos ve vysílání některých televizních stanic.

Zdroj: www.pamatnikbata.eu

Fotografie: Jsf Abb

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru