Česky

Česky

English

menu
zavřít

Výročí vzniku Československa připomíná na radnici i výstava o legionářích

12. 10. 2018

Aktuality

8

Zlín - V letošním roce si připomínáme sté výročí konce první světové války a vzniku Československa, a proto připravil Magistrát města Zlína ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní...

img-20181010-122140.jpg

Zlín - V letošním roce si připomínáme sté výročí konce první světové války a vzniku Československa, a proto připravil Magistrát města Zlína ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně malou výstavku.

„K vidění jsou unikátní předměty jako např. uniforma československého legionáře v Rusku a upomínkové předměty, které si legionáři vyráběli z nábojnic,“ prozradila Michaela Novosadová z Odboru kanceláře primátora. Kromě toho se návštěvníci radnice mohou dozvědět více informací o československé armádě, která byla vytvořena během první světové války v zahraničí, aby bojovala na straně Dohody proti Rakousku-Uhersku a pomohla tak vzniku samostatného státu. Výstavku je možné si prohlédnout v prvním patře budovy radnice do 9. prosince 2018.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru