Česky

Česky

English

menu
zavřít

Výroční rok 2022 zaznamenají sami Zlíňané v projektu Živá kronika. Zapojit se může každý

14. 1. 2022

Aktuality

33

Zlín – Projekt Živá kronika je součástí oslav sedmi set let města Zlína od první písemné zmínky. Všech dvaapadesát týdnů roku 2022 v ní bude zaznamenáno zcela originálně.

ziva-kronika-zlina.jpg

Zlín – Projekt Živá kronika je součástí oslav sedmi set let města Zlína od první písemné zmínky. Všech dvaapadesát týdnů roku 2022 v ní bude zaznamenáno zcela originálně. Každý týden popíše tak, jak ho prožil, jeden obyvatel města nebo zde působící komunita či organizace. Chybět nebudou postřehy známých osobností z oblasti umění, sportu, či školství, ale také dětí a dospělých. Na projektu Živé kroniky může spolupracovat každý, kdo žije ve Zlíně.

První týden výročního roku zachytila herečka Helena Čermáková. Do svých zápisků zanesla například návštěvu výstavy Zdeňky Saletové a zmínila, co ji ve městě těší.

Opakovaně mám upřímnou radost, když procházím parkem Komenského, je pro mě potěšením sledovat, jak přirozeně toto místo žije bez ohledu na roční období,” popsala držitelka Ceny Thálie a členka souboru Městského divadla Zlín, Helena Čermáková.

V dalších lednových týdnech se na týden stanou kronikáři děti z Dětského domova na Lazech a zápisky si bude vést například městský strážník Jan Fadler.

Finální výstup může mít formu deníkového zápisu, souboru poznámek či fotografií. Respondenti se podělí o to,  jaká místa navštívili, co zajímavého zažili, co jim utkvělo v hlavě a zaujalo je. Kdo se chce zapojit, může realizátorům napsat na email: info@kulturazlin.cz.

Osobité týdenní příběhy budou průběžně vycházet na výročním webu www.zlin700.eu a sociálních sítích kulturního a kreativního centra Živý Zlín. Město čekají velkolepé oslavy sedmi set let od první písemné zmínky a pro občany je připravena řada akcí a projektů, přičemž Živá kronika je jedním z nich. Pořadatelem celoročních oslav v roce 2022 je město Zlín, projekt realizuje příspěvková organizace města Živý Zlín - kulturní a kreativní centrum. „Cílem nejenom tohoto projektu oslav je zapojit naše sousedy, kamarády, kolegy, prostě kohokoliv, kdo ve Zlíně tráví svůj čas. Vzájemně se můžeme svými postřehy a náměty inspirovat,” upřesnila Jana Kubáčová, pověřená vedením kulturního a kreativního centra.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru