Česky

Česky

English

menu
zavřít

Využijte k cestám na hřbitovy MHD. Dopravní podnik posílí spoje

18. 10. 2017

Aktuality

475

Zlín - Také v letošním roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí v dušičkovém období své autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy...

lesni-hrbitov1.jpg

Zlín - Také v letošním roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí v dušičkovém období své autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy. Zvláštní jízdní řády budou platit po dva víkendy na lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu. 

Lesní hřbitov – posilové spoje
Na autobusové lince 31 budou zařazovány posilové spoje na trase mezi zastávkami náměstí Míru – náměstí Práce – Krematorium a zpět na náměstí Práce a Školní, a to v nepracovních dnech 28. – 29. října a rovněž o víkendu 4. a 5. listopadu. Posilové spoje se budou na lince objevovat přibližně v čase od 8 do 18 hodin. Tyto zvlášť označené autobusy budou vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. Budou jezdit podle mimořádných jízdních řádů, které budou zveřejněny na zastávkách i na internetu. Některé z posilových spojů budou jezdit od zastávky Krematorium dál přes zastávku Kudlov-tiskárna až na točnu Kudlov - U Pomníku padlých a zpět, aby se návštěva Lesního hřbitova usnadnila obyvatelům Kudlova a aby nemuseli jezdit na hřbitov oklikou přes celé centrum města. 

Po oba víkendy – poslední říjnový a první listopadový – budou na lince 31 platit odlišné jízdní řády pro soboty a odlišné pro neděle. O nedělích bude hustota a kapacita MHD zvlášť posílena v odpoledním čase mezi 14. a 15. hodinou a mezi 15.30 a 16.30 hod., aby se lidé bez problémů dostali na občanské pietní shromáždění (29. 10.) nebo církevní dušičkovou pobožnost (5. 11.), které budou začínat na Lesním hřbitově vždy v 15 hodin. 

Pokud by se zvýšený zájem o přepravu na Lesní hřbitov projevil v dušičkovém období i v pracovních dnech, dispečeři DSZO budou situaci monitorovat a budou připraveni operativně vyslat na linku i posilový vůz. 

Mladcová – několik spojů pojede až ke hřbitovu
Doprava cestujících bude v nepracovních dnech dušičkového období mimořádně zajišťována též ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. Několik spojů linky 32 bude prodlouženo z točny Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov. Konkrétní spoje budou vyznačeny v jízdních řádech na zastávkách i na internetu. 

Hřbitov v Kvítkovicích
V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně dva odpolední spoje každou sobotu a neděli. V dušičkovém období budou na tyto spoje zařazovány pro zvýšení přepravní kapacity dva autobusy místo jednoho.

Jízdní řády posilových spojů naleznete v přiložených souborech.

Zdroj: Tisková zpráva DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru