Česky

Česky

English

menu
zavřít

VÝZVA: Hledají se fotografie do připravované publikace s názvem Samet v divadle

16. 9. 2019

Aktuality

13

Zlín - Zlínský publicista a redaktor Jakub Malovaný připravuje novou knihu s názvem Samet v divadle. Cílem této publikace je zmapovat neopakovatelné...

zlin-samet2.jpg

Zlín - Zlínský publicista a redaktor Jakub Malovaný připravuje novou knihu s názvem Samet v divadle. Cílem této publikace je zmapovat neopakovatelné a dnes už jen těžko představitelné události listopadových revolučních dní roku 1989 v tehdejším Gottwaldově, a to skrz příběh a život v Divadle pracujících. Právě divadlo a lidé v něm byli největším hybatelem veškerého dění a v posledních měsících roku 1989 hráli zásadní a velmi stěžejní roli.

Respondenty jsou současní i bývalí zaměstnanci Městského divadla Zlín. Například herci Rostislav Marek a Ivan Kalina, herečka Helena Čermáková, dramaturgyně Jana Kafková, scénograf a výtvarník Jaroslav Čermák a další, kteří se listopadového dění přímo účastnili.

Aktuálně tvůrci hledají různé fotografie, případně i jiné dobové materiály, z osobních rodinných archivů, které zachycují dění v ulicích Zlína, případně, které jinak reflektují revoluční období. V případě, že uvedené materiály vlastníte a jste ochotni je poskytnout k okopírování a případnému zveřejnění v připravované publikaci, zasílejte je na email jakub.malovany@seznam.cz.

Vznik publikace Samet v divadle můžete podpořit také skrz crowdfundingový portál HitHit, kde se mimo jiné dozvíte i další informace: https://www.hithit.com/cs/project/6685/kniha-samet-v-divadle

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru