Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vzniklo Memorandum o spolupráci v oblasti transformace odpadového hospodářství

30. 3. 2024

Aktuality

175

Zlín - Hledat konsenzus v zájmu vytvoření funkčního logistického a technologického řetězce pro zajištění energetického využití odpadu. To je od středy 27. března společným cílem statutárního města Zlína a společností Teplo Zlín, Technické služby Zlín, Technické služby Zlínsko, SUEZ Water CZ a Teplárna Zlín.

Společný zájem potvrdili jejich zástupci uzavřením Memoranda o spolupráci v oblasti transformace odpadového hospodářství statutárního města Zlína. Cílem vzájemné spolupráce je nejpozději do konce roku 2030 vyřešit způsob nakládání s komunálním odpadem, jehož původcem je Zlín a obce ve svozové oblasti jeho společnosti Technické služby Zlínsko.

Primátor Jiří Korec uvedl, že město Zlín má eminentní zájem na transformaci odpadového hospodářství s důrazem na integraci energetických procesů a efektivní hospodaření s odpady. „Vnímáme nutnost vyřešení způsobu nakládání s odpady a zároveň si uvědomujeme, že s ohledem na dlouhodobý výhled městských příjmů a výdajů nebude z naší strany možné, a to v horizontu deseti let, zajistit financování projektu bez zapojení cizích zdrojů. Právě uzavřené memorandum proto považujeme za důležitý dokument,“ řekl primátor Korec.

 

Oblasti spolupráce podle memoranda:

-           Svoz odpadu (Technické služby Zlín, s.r.o./Technické služby Zlínsko, s.r.o.)

-           Technologie na zpracování a energetické využití odpadu (SUEZ Water CZ s.r.o.)

-           Začlenění do energetické infrastruktury (Teplárna Zlín s.r.o.)

-           Umístění doprovodných technologií a potřebné infrastruktury na zpracování odpadu, například bioodpadu (Technické služby Zlín, s.r.o. – Suchý důl)

-           Distribuce tepla (Teplo Zlín, a.s.)

-           Vytvoření společného uskupení, které bude výše uvedený záměr realizovat a zajistí zdroje financování

 

Na společném snímku stojí, zleva: náměstek primátora Miroslav Chalánek, předseda představenstva Teplo Zlín Milan Foukal, radní a zástupce TS Zlín a TS Zlínsko Tomáš Krajíček, jednatel společnosti SUEZ Water CZ Zdeněk Horsák, primátor Jiří Korec, náměstek primátora Vojtěch Volf, jednatel společnosti Teplárna Zlín Libor Drybčák a ředitel TS Zlín Jakub Černoch.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru