Česky

Česky

English

menu
zavřít

Z Lesního hřbitova byly odstraněny nebezpečné dřeviny

3. 5. 2017

Aktuality

4

Zlín – Z areálu Lesního hřbitova ve Zlíně byly odstraněny nebezpečné dřeviny. Celkem šlo o 103 kusů většinou již přestárlých či nemocných stromů.

Ilustrační foto

Zlín – Z areálu Lesního hřbitova ve Zlíně byly odstraněny nebezpečné dřeviny. Celkem šlo o 103 kusů většinou již přestárlých či nemocných stromů.

„Pokácet je již bylo nutností. Byly ve stavu, kdy už ohrožovaly návštěvníky Lesního hřbitova,“ upozornil Milan Macura, ředitel společnosti Pohřebnictví Zlín.

Náklady na odstranění dřevin vyšly na 759 tisíc korun a uhradila je ze svého rozpočtu radnice.

Pohřebnictví Zlín uskuteční v tomto roce celou řadu akcí. Na hřbitově v Malenovicích již od počátku roku probíhá revitalizace zeleně vedoucí podél centrální komunikace, včetně vybudování dvou nových nástupních chodníků. Na tyto práce v létě naváže první etapa opravy stávajících komunikací. Na Lesním hřbitově bude instalován nový mobiliář v podobě bez údržbových laviček a proběhne údržba centrální komunikace. „V budově krematoria nás čekají výměny řídících systémů kremačních pecí a výměna stávajícího výměníku krematoria. Vedle těchto větších akcí na všech hřbitovech bude probíhat pravidelná údržba jejich mobiliáře a zeleně. Větší komfort pro návštěvníky chceme zajistit v naší pobočce v centru Zlína na ulici Dlouhá, kde jednáme o zřízení vyhrazeného parkovacího místa,“ doplnil Milan Macura.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru