Česky

Česky

English

menu
zavřít

Z Mobilního rozhlasu je Munipolis, služby zůstávají zdarma

8. 9. 2023

Aktuality

178

Chytrá komunikační síť Mobilní Rozhlas, která patří mezi nejmodernější nástroje pro chytrou komunikaci města s občany, se přejmenovala na Munipolis. Zaregistrovaní uživatelé dostávají praktické informace přímo do svého telefonu nebo emailu. Munipolis kombinuje možnost rozesílek zpráv přímo do telefonu, hlasových zpráv nebo e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi magistrátem a občany. Registrace i další používání systému je zcela zdarma.

„Munipolis je další prvek pro lepší informovanost a větší zapojení občanů do chodu města, což je jeden z našich dlouhodobých cílů. Chceme, aby občané měli díky aplikaci aktuální a praktické informace z města po ruce ve svém telefonu. Kromě zpráv o zajímavých kulturních akcích či praktických upozornění. Jedná se třeba o odstávky elektřiny, získávat mohou i dopravní informace, informace z úřadu, informace pro seniory a podobně. Munipolis je výborně využitelný i v případě krizových situací,“ sdělil primátor Jiří Korec.

A právě krizové informace nejvíce zajímají uživatele Munipolisu. „V krizových situacích můžeme díky systému rychle a adresně předávat důležité informace těm občanům, kterých se situace bezprostředně týká. V takových chvílích je důležitá rychlost předání informace, proto bychom byli rádi, aby bylo zaregistrováno co nejvíce uživatelů a měli vybranou možnost odběru zpráv přes aplikaci přímo do telefonu. Systém nyní využívá přes pět tisíc uživatelů, chceme však, aby jejich počet i nadále rostl,“ upřesnil tiskový mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Uživatelé se nemusí obávat, že by jim přes Munipolis chodily nevyžádané zprávy, bude jim totiž chodit jen vybraný typ zpráv. „Uživatelé si mohou být jisti, že se k nim dostávají skutečně důvěryhodné a seriózní zprávy. Aplikace umožňuje získávat oficiální informace bez nežádoucích fake news, nevyžádaných zpráv, nabídek či nenávistných komentářů, kterých jsou sociální sítě plné,“ doplnil Melzer.

Díky aplikaci je také velmi snadné dostat se například na Portál občana, který usnadňuje komunikaci s úřadem, a na další komunikační kanály města. Zde se jedná o stránky Městské policie Zlín nebo třeba o Turistický informační portál, a to vše na jedno kliknutí. Stačí k tomu mít chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOS. Vedle aplikace je přitom možné sledovat všechny informace i na webových stránkách, neboť každá samospráva zapojená do systému Munipolis má svůj vlastní profil.

Kromě nástěnky publikovaných informací a intuitivního rozcestníku dává aplikace také možnost nahlásit podnět nebo závadu v katastru obce. „Pokud uvidíte něco ve vašem okolí, co není v pořádku, třeba nepořádek v ulicích, poničená lavičku nebo nebezpečný výmol na silnici, můžete nám daný problém nahlásit pomocí aplikace. Jednotlivé odbory magistrátu tak za dobu používání systému vyřešily přes sedm set podnětů,“ upozornil primátor Jiří Korec.

Důležitým bodem je i zapojení participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, kdy Zlíňané mají přes Mobilní rozhlas přehled o jednotlivých navrhovaných projektech přímo ve svém telefonu.

Pokud jde o osobní data, která občan při registraci ke svému účtu sděluje, ty poskytuje výhradně samosprávě.  Svůj výslovný souhlas se zpracováním osobních údajů navíc může kdykoliv zrušit. Osobní údaje jsou neveřejné a každý občan může zůstat v anonymitě i při hlášení podnětů, závad nebo při hlasování v anketách. Stejně tak je pouze na jeho volbě sdílení aktuální polohy.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru